suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Trudne warunki na wodzie - interweniowały służby
Trudne warunki na wodzie - interweniowały służbyPolicyjni wodniacy, patrolując jezioro Wigry, pomogli żeglarzom z Suwałk oraz turystce z Rybnika, których zaskoczyły trudne warunki atmosferyczne na wodzie. Trzech nastolatków oraz 52-latka bezpiecznie trafili na brzeg.

W miniony piątek (09.08), tuż po godzinie 14.00, na numer alarmowy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie, że na Jeziorze Wigry, w okolicy Starego Folwarku, łódź żaglowa wpłynęła w trzciny i nie może się z nich wydostać. Okazało się, że trzech żeglarzy z Suwałk w wieku od 17 do 18 lat zostało zaskoczonych przez trudne warunki atmosferyczne i nie mogło wypłynąć z gęstych trzcin. W tym czasie wiał porywisty wiatr i rozszalała się burza. Policjanci i ratownik WOPR natychmiast podjęli akcję ratunkową. Za pomocą liny holowniczej przymocowali żaglówkę do łodzi policyjnej i bezpiecznie odholowali młodych ludzi do brzegu. Z relacji wystraszonych i zmarzniętych żeglarzy wynikało, że nagły i silny podmuch wiatru wpędził ich łódź w głąb trzcin na odległości około 20 metrów i nie byli w stanie sami z nich wypłynąć. Na szczęście tym razem pomoc przyszła na czas i nikomu nic się nie stało.

Zaraz po zakończonej akcji, około godziny 14.45 wodny patrol zauważył na akwenie kobietę, siedzącą w łodzi wiosłowej, która wymachiwała rękoma i wzywała pomocy. Mundurowi natychmiast udali się w jej kierunku. Okazało się, że 52-latka z Rybnika nie była w stanie dopłynąć łodzią do brzegu, bo straciła orientację i nie wiedziała gdzie się znajduje. Dodatkowo silny wiatr, intensywny deszcz i wyładowania atmosferyczne spowodowały, że kobieta była przerażona, przemoczona i traciła już siły. Wodniacy zabrali turystkę na pokład swojej łodzi, gdzie mogła się uspokoić i ogrzać, a jej łódź przymocowali do policyjnej motorówki. Także i tym razem turystka została bezpiecznie przetransportowana do brzegu i nikomu nic się nie stało.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 12.08.2019
ATRAKCYJNE DOMY
Dom z lokalem usługowym w Puńsku

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: