suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Maria Andrejczyk w formie
Maria Andrejczyk w formieDrugie miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy zajęła oszczepniczka Maria Andrejczyk. Dla zawodniczki LUKS Hańcza Suwałki był to najlepszy występ w tym sezonie.

W odbywających się w Bydgoszczy zawodach Maria posłała oszczep na odległość 63,39 m i jedynie o 7 centymetrów przegrała z oszczepniczką z Francji. Do zdobycia minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio zabrakło natomiast 61 centymetrów. Być może uda się je wypełnić na zbliżających się Mistrzostwach Świata lub na Memoriale Zygmunta Szelesta w Warszawie (17 sierpnia).

Dodajmy, że w Drużynowych Mistrzostwach Świata bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Polski, wygrywając klasyfikację punktową.