suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Rywalizują szachiści
Rywalizują szachiściZ udziałem ponad trzystu uczestników z różnych stron świata przebiega w Suwałkach III edycja Międzynarodowego Memoriału Szachowego im. Ireny Warakomskiej.

Do miasta nad Czarną Hańczą trafili szachiści z 12 federacji, w tym tak egzotycznych krajów jak: Wenezuela, Indie, Malezja czy Izrael. W dniach 5-12 sierpnia 2019r. zmagają się o tytuły i miejsca w czterech grupach startowych: A, B, C oraz D. Stawkę turnieju otwierał wenezuelski arcymistrz Eduardo Patricio Iturrizaga Bonelii.

Suwalski turniej z pulą nagród na poziomie 80 tys. zł zaliczany jest do największych w kraju, tuż po Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Mieczysława Najdorfa. W tegorocznej XIX edycji warszawskiego turnieju udział wzięło 498 sportowców z 24 krajów świata, a fundusz nagród wyniósł 60 tys. zł.

Irena Warakomska w latach 2002-2012 była prezesem klubu szachowego Javena Hańcza Suwałki. W okresie pełnienia funkcji prezesa, juniorzy klubu Javena Hańcza Suwałki zdobyli ponad 100 medali w rozgrywkach szczebla Mistrzostw Polski. Multimedalistami byli: Anna Warakomska (25 medali), Katarzyna Murawko (21), Magdalena Kozak (17), Tomasz Warakomski (17), Dominika Ostrowska (10). Drużyna juniorska została dwukrotnie Drużynowym Mistrzem Polski Juniorów (2005,2007) oraz zdobyła brązowy medal w 2006 r. I Warakomska wychowała pięcioro dzieci, w tym dwoje szachistów: WIM Annę Warakomską i GM Tomasza Warakomskiego.
Organizatorem turnieju im. Ireny Warakomskiej jest stowarzyszenie założone przez jej dzieci.

Zapytana o wrażenia z tak potężnego przedsięwzięcia, Monika Krupa, prezes Stowarzyszenia im. Ireny Warakomskiej i córka patronki odpowiada: – Cieszę się, że to memoriał nam wychodzi, że udaje się zaangażować tyle osób, w tym przyjaciół i moją rodzinę.
Każdego dnia trwają zmagania na wielu stołach. Wyjątkowym wydarzeniem towarzyszącym Memoriałowi było czwartkowe starcie Tomka Warakomskiego, arcymistrza szachowego, który rozegrał bezpośredni mecz z ponad dwudziestoma zawodnikami.

Turniej potrwa do 12 sierpnia. Zawody rozgrywane są w hali OSIR oraz Hotelu VELVET w Suwałkach. Główna ceremonia zakończenia odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00 w Hotelu VELVET, zaś w grupie dzieci do lat 12 o godz. 15.00 w hali OSIR. Memoriał realizowany jest pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Suwałk Czesława Renkiewicza.

Wszystkie szachownice z OPENu A są transmitowane. Relacje można śledzić na stronie turnieju: www.irenawarakomska.pl oraz w turniejowym serwisie: www.chessmanager.com/pl/tournaments/30


Źródło: UM Suwałki

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Piękna
inicjatywa rodzinna, powodzenia
autor:~Bobi

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 09.08.2019Wywiady

Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Kolonie "a może nad morze do Władka?"

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: