suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Jubileusz AUKSO
Jubileusz AUKSOO szczegółach programu jubileuszowej, XX Letniej Filharomonii AUKSO mówili w poniedziałek (05.08) podczas konferencji prasowej w Suwalskim Ośrodku Kultury, organizatorzy wydarzenia.

Już po raz 20, do Suwałk i na Suwalszczyznę, zawitają muzycy, którzy zaprezentują się w ramach Letniej Filharmonii AUKSO – Wigry 2019, muzycznego Festiwalu skierowanego do szerokiego grona odbiorców. W poniedziałek (5.08) o szczegółach jubileuszowej edycji wydarzenia w Suwalskim Ośrodku Kultury mówili Justyna Rekść-Raubo, dyrektor festiwalu, Alicja Andrulewicz, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Zbigniew Mackiewicz, Wójt Gminy Suwałki.

Przed nami – od 16 do 22 sierpnia: koncerty, warsztaty i spotkania. W gronie artystów zaproszonych na dwudziestą edycję Filharmonii znajdą się przedstawiciele polskiej sceny muzyki klasycznej: wybitny wiolonczelista Andrzej Bauer i odnoszący spektakularne sukcesy po obu stronach oceanu śpiewak operowy Tomasz Konieczny oraz znakomici kameraliści z Alternative Ensemble. Będzie też spotkanie ze znanym kompozytorem muzyki współczesnej i filmowej, skrzypkiem jazzowym i dyrygentem Krzesimirem Dębskim.

Festiwal programowo zaznaczy ważną rocznicę dla kultury i sztuki światowej – dwusetlecie urodzin ojca polskiej opery Stanisława Moniuszki, będzie też program związany m.in. z 75. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Artystom towarzyszyć będzie jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Polsce Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO, która jest uczestnikiem Letniej Filharmonii od początku.

Zgromadzonych powitała i podziękowała za współpracę Alicja Andrulewicz, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury.
- Dziękuję wszystkim podmiotom, które angażują się w organizację tego festiwalu. Od początku jest z nami miasto Suwałki, gmina Suwałki i orkiestra AUKSO - powiedziała dyrektor SOKu. - Czeka nas aż siedem dni dobrej muzyki, zarówno w Suwałkach, jak i w gminie Suwałki – dodała.

Prezydent Czesław Renkiewicz dziękował za organizację Letniej Filharmonii. - Przyzwyczailiśmy się do tego, że w porze letniej mamy możliwość przeżywania wspaniałych chwil podczas Letniej Filharmonii AUKSO. Są wierni słuchacze, wierni odbiorcy, niektórzy specjalnie biorą urlop, aby wziąć udział w tych wydarzeniach. Serdecznie dziękuję Pani Justynie, która od 20 lat wkłada swoje serce, aby ten festiwal odbywał się na Suwalszczyźnie – mówił włodarz.

O szczegółach programu tegorocznej Letniej Filharomonii mówiła sama dyrektor festiwalu. - Co roku zabiegamy o to, aby meritum poza Markiem Mosiem i orkiestrą było inne. Tak będzie i w tym roku. Będą elementy muzyki ludowej – śląskiej, piosenki powstańcze. W tym roku Filharmonia po wielu latach wróci też na Wigry, gdzie ze znakomitym koncertem wystąpi Andrzej Bauer – mówiła Justyna Rekść-Raubo.

- Szerokiej publiczności polecam koncert Tomasza Koniecznego (basbaryton). Warto podkreślić, że poza Wrocławiem, Krakowem i Warszawą, czwartym miastem w którym wystąpi Tomasz Konieczny będą właśnie Suwałki. W programie jego koncertu znajdą się pieśni Stanisława Moniuszki i sonety miłosne Tadeusza Bairda. Na zakończenie Letniej Filharmonii proponujemy Państwu lżejszą muzykę – w SOKu wystąpi Kasia Moś z orkiestrą i ze swoim zespołem – dodała dyrektor.

Warto dodać, że na koniec roku Justyna Rekść-Raubo, w ramach stypendium kulturalnego Prezydenta Suwałk, zaprezentuje monografię 20-lecia Letniej Filharmonii AUKSO.

Na zakończenie konferencji, dyrektor podziękowała wszystkim za współpracę.

- Moje serce zawsze będzie przy orkiestrze AUKSO, natomiast zapowiadam, że kończę tą edycją swoją pracę jako organizator festiwalu. Mam poczucie, że moja misja się dokonała i że wszystko co było możliwe zrobiłam – dodała.


PROGRAM XX LETNIEJ FILHARMONII AUKSO

16-22.08.2019 | Suwałki, Wigry, Maćkowa Ruda, Huta, Lipniak

16 sierpnia (piątek), godz. 20 | Suwałki, Suwalski Ośrodek Kultury, Sala im. A. Wajdy, ul. Papieża Jana Pawła II 5
KONCERT INAUGURACYJNY
ALTERNATIVE ENSEMBLE: PRZEMYSŁAW DUDA (skrzypce, kompozycje, aranżacje), KINGA RĘBISZ-DUDA (skrzypce), JAROSŁAW SAMSON (altówka), MICHAŁ BAŃCZYK (wiolonczela), PAWEŁ STAWARZ (wibrafon elektroniczny)
w programie: śląskie pieśni i melodie ludowe oraz warszawskie piosenki powstańcze
bilety: 30/20 zł, dostępne na www.bilety.soksuwalki.eu i w kasie SOK

17 sierpnia (sobota), godz. 17 | Suwałki, Salon ELITA Maria Myszkowska, ul. Noniewicza 85 D
WARSZTAT WIZAŻU SCENICZNEGO
wstęp wolny

18 sierpnia (niedziela), godz. 20 | Suwałki, Restauracja Rozmarino, ul. Kościuszki 75
GOŚĆ FESTIWALU
spotkanie z ANDRZEJEM BAUEREM
prowadzenie: Justyna Rekść-Raubo i Marek Moś, wstęp wolny

19 sierpnia (poniedziałek), godz. 20 | Wigry, Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny
KONCERT ORKIESTROWY
ANDRZEJ BAUER (wiolonczela) i AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją MARKA MOSIA
w programie: Couperin, Mozart, Franchomme
bilety: 40/30 zł, dostępne przed koncertem

20 sierpnia (wtorek), godz. 20 | Maćkowa Ruda, Dwór Andrzeja Strumiłły, Maćkowa Ruda 17
GOŚĆ FESTIWALU
spotkanie z KRZESIMIREM DĘBSKIM i ANDRZEJEM STRUMIŁŁĄ
prowadzenie: Justyna Rekść-Raubo i Marek Moś, wstęp wolny

21 sierpnia (środa), godz. 20 | Suwałki, Suwalski Ośrodek Kultury, Sala im. A. Wajdy, ul. Papieża Jana Pawła II 5
KONCERT ORKIESTROWY
TOMASZ KONIECZNY (bas-baryton) i AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją MARKA MOSIA
w programie: Baird, Czajkowski, Moniuszko
bilety: 40/30 zł, dostępne na www.bilety.soksuwalki.eu i w kasie SOK

22 sierpnia (czwartek), godz. 20 | Suwałki, Suwalski Ośrodek Kultury, Sala im. A. Wajdy, ul. Papieża Jana Pawła II 5
FINAŁOWY KONCERT ORKIESTROWY
KASIA MOŚ (śpiew), MATEUSZ MOŚ (skrzypce, śpiew), MATEUSZ KOŁAKOWSKI (instrumenty klawiszowe), MACIEJ MAGNUSKI (gitara basowa, moog), TOMASZ MĄDZIELEWSKI (perkusja) i AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
pod dyrekcją MARKA MOSIA
w programie: Dębski, Moniuszko, piosenki z najnowszego albumu Kasi Moś
bilety: 40/30 zł, dostępne na www.bilety.soksuwalki.eu i w kasie SOK

Podczas festiwalu odbywają się warsztaty wiolonczelowe pod kierunkiem Andrzeja Bauera, dedykowane uczniom szkół muzycznych I i II st. (20.08, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Suwałkach) oraz otwarte próby muzyczne w Wigrach, Suwałkach, Lipniaku i Hucie. Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowanych prosimy o kontakt z organizatorami pod nr. tel. 507 101 048 lub na e-mail [email protected].

Spotkania i wydarzenia towarzyszące – wstęp wolny.
Bilety na koncerty dostępne on-line na www.bilety.soksuwalki.eu, w kasie SOK oraz przed koncertami. Więcej informacji o wydarzeniach festiwalowych na www.soksuwalki.eu

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 05.08.2019Wywiady

REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: