suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego w SOK
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego w SOKReprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego po raz kolejny wystąpi w Suwalskim Ośrodku Kultury, uświetniając trzydniowe obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Suwałki.

Koncert "Z polską pieśnią i tańcem przez wieki", który odbędzie się w sobotę, 24 sierpnia w Sali im. Andrzeja Wajdy, to niezwykła, chwytająca za serce i porywająca podróż w czasie po historii, po chwalebnych i trudnych momentach naszego kraju. Usłyszymy polskie pieśni, które pretendowały do roli hymnu narodowego, pieśni uroczyste, o głębokiej wymowie i roli, pieśni "stojące na straży pamiątek kościoła" od czasów najdawniejszych - od Bogurodzicy po czasy współczesne. Są one jednocześnie niezaprzeczalnym świadectwem historii polskiego narodu, a przed laty podtrzymywały bojowego ducha, krzepiły i przypominały najlepsze czasy kraju, dodawały sił, jednoczyły i umacniały, pozwalając zachować tożsamość.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego to największa instytucja artystyczna sił zbrojnych RP wywodząca się z Teatru Żołnierza 2 Dywizji Piechoty im. Henryka Dąbrowskiego. Od ponad 60 lat z powodzeniem ukazuje bogactwo kultury narodowej i kultywuje chwałę oręża polskiego wykorzystując muzykę, taniec i śpiew. W swoim repertuarze Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego posiada przedstawienia i widowiska popularyzujące tradycje narodowe i chwałę oręża polskiego - promieniujące patriotyzmem, pełne rozmachu realizacje, wzbogacane polskimi tańcami narodowymi i ludowymi, historycznymi kostiumami i rekwizytami.

Na koncert obowiązują nieodpłatne wejściówki dostępne w kasie Suwalskiego Ośrodka Kultury od poniedziałku, 5 sierpnia. Z uwagi na duże zainteresowanie koncertem oraz ograniczoną liczbę dostępnych miejsc jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie dwie wejściówki.

W ramach uroczystości Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza również na wernisaż wystawy "Niepodległe Suwałki w filatelistyce i numizmatyce" (Galeria Foyer, 23.08, godz. 18.00) oraz potańcówkę "Wszystkie tańce świata" (zalew Arkadia, 25.09, godz. 18.00). Szczegółowy program miejskich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Suwałki można znaleźć na plakatach orazstronach organizatorów, m.in. www.um.suwalki.eu i www.soksuwalki.eu.


Zdjęcia: Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, foto: Grzegorz Sujkowski.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 02.08.2019Wywiady

PRZESTRONNE MIESZKANIA
Wyjątkowy apartament w centrum Suwałk

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: