suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Jarmark Kamedulski coraz bliżej
Jarmark Kamedulski coraz bliżejTegoroczny Jarmark Kamedulski to, oprócz kiermaszu z rzemiosłem, rękodziełem i lokalnymi przysmakami, koncerty gwiazd – w Suwałkach zagrają Wilki, Afromental i Horpyna.

W programie również występy lokalnych zespołów, orkiestrowy koncert z przebojami Mieczysława Fogga oraz sportowy festiwal. Dodatkową atrakcją będzie Odlotowa Strefa Zabaw, niezwykłe miejsce pełne atrakcji dla najmłodszych.

Sobota-niedziela, 10-11.08.2019
plac Marii Konopnickiej

wstęp wolny

Tegoroczny Jarmark Kamedulski potrwa dwa dni. Drugi weekend sierpnia (10-11.08) to bogaty i barwny kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej oraz jadła kresowego, który w tym roku odbędzie się na placu Marii Konopnickiej. Oprócz zakupów i degustacji, będzie okazja obejrzeć występy lokalnych zespołów i posłuchać gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na najmłodszych czeka Odlotowa Strefa Zabaw.

W sobotę (10.08) Jarmark potrwa od godz. 11.00 do 20.30. Najmłodsi z pewnością wezmą udział w specjalnie im dedykowanym atrakcjom. W tym roku strefa dla dzieci będzie składała się z: bajkowego namiotu, stacyjki sitodruku, Pin Art ścianki przytulanki 3D, magicznego krzywego lustra, kręgielni BoYa, młyńskiego koła cHomik, mobilnego parku linowego Tarzan i teatralnej garderoby.

Od godz. 18:00 plac Marii Konopnickiej rozbrzmi muzyką. Na plenerowej scenie pojawi się laureat MTV European Music Award, jeden z najbardziej wyrazistych polskich zespołów, działający na muzycznej scenie od 15 lat AFROMENTAL. Wyjątkowy charakter i niepowtarzalny styl muzyczny grupy tworzy mieszanka rocka i hip-hopu. Gwiazdą wieczoru będzie jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych WILKI. W trakcie trwającej od początku lat 90. kariery grupa wylansowała przeboje “Son of the Blue Sky”, “Moja Baby”, “Baśka” czy “Bohema”, które usłyszymy ze sceny. Ich muzyka jest bogata melodycznie i aranżacyjnie, wysmakowana, urozmaicona i pełna typowo rockowej ekspresji. Przed polskimi gwiazdami wystąpi ukraińska grupa HORPYNA, czołowy przedstawiciel ukraińskiej sceny muzycznej w Polsce, istniejący nieprzerwanie od 1999 roku. Repertuar zespołu to folk-rock osadzony w klimatach ukraińskich, w których czuje się zadziornego kozackiego ducha. Każdy ich koncert to prawdziwe widowisko muzyczne.

W niedzielę, 11 sierpnia zaczynamy już o godz. 10.00. Od rana będzie można bawić się w odlotowej strefie zabaw oraz posłuchać muzyki, wystąpią m.in. Suwalskie Starszaki i goście (Studio Piosenki ŚWIETLIK, Studio Tańca DOTYK, Studio Tańca FLEX oraz Srebrne Pierwiosnki), Zespół Wspomnień Czar i Grupa Wokalna ROZŁOGI, a od godz. 14.00, w trakcie Sceny Muzycznej Prezentacje zagrają Piano Blues Band i Suwałki Gospel Choir, Luz Blues oraz Twinpix. Zachęcamy również do sprawdzenia swojej wiedzy o Pogodnych Suwałkach w konkursie “Suwałki moje miasto” (od godz. 17.40 w Odlotowej Strefie Zabaw).

Tegoroczny Niedzielny Poranek Teatralny (godz. 11.00), zatrzyma się na “Stacji Europa”. W trakcie fabularyzowanej zabawy dzieci wraz z aktorami białostockiego Teatru pod Orzełkiem odwiedzą wiele europejskich krajów. Warto również spróbować swoich sił w, organizowanym z okazji zbliżającego się 300-lecia miasta, konkursie wiedzy o Suwałkach. Ponadto rozstrzygniemy trzynastą już edycję popularnego konkursu Suwalskie Limeryki Latem.
Drugiego dnia święta Suwałk będzie można wykazać się także sportowym zacięciem. Majster Festiwal Siły 2019 odwiedzi pierwszy siłacz Polski – Mariusz Pudzianowski. Impreza odbywa się na suwalskim stadionie lekkoatletycznym. Niedziela zakończy się muzycznie – Krzysztof Masłowski i FOGG Projekt Band z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jakub Kozakiewicza zaproszą słuchaczy na koncert CO NAM ZOSTAŁO Z TYCH LAT i do świata, którego już nie ma, a za którym tęsknimy, świata pięknych piosenek Mieczysława Fogga.

PROGRAM

Sobota, 10 sierpnia
11.00-20.30
kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej, jadła kresowego
strefa zabaw dla dzieci – m.in.: bajkowy namiot, stacyjka sitodruku, Pin Art ścianka przytulanka 3D, magiczne krzywe lustra, kręgielnia BoYa, młyńskie koło cHomik, mobilny park linowy Tarzan, teatralna garderoba
17.50 | hymn Suwałk w wykonaniu Studia Piosenki Beciaki
18.00 | koncerty plenerowe gwiazd wieczoru – HORPYNA
19.00 | uroczyste otwarcie Jarmarku przez Prezydenta Miasta Suwałki Czesława Renkiewicza
19.15 / 20.45 | koncerty plenerowe gwiazd wieczoru AFROMENTAL, WILKI

Niedziela, 11 sierpnia
10.00-18.30
kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej, jadła kresowego
strefa zabaw dla dzieci – m.in.: bajkowy namiot, stacyjka sitodruku, Pin Art ścianka przytulanka 3D, magiczne krzywe lustra, kręgielnia BoYa, młyńskie koło cHomik, mobilny park linowy Tarzan, teatralna garderoba, konkurs wiedzy o Suwałkach
10.00 | koncert Zespołu Wspomnień Czar i Grupy Wokalnej ROZŁOGI
11.00 | Niedzielny Poranek Teatralny – Stacja Europa
zabawa fabularyzowana Teatru pod Orzełkiem z Białegostoku
12.00 | Suwalskie Limeryki Latem – rozstrzygnięcie XIII edycji konkursu (zgłoszenia do 31.07.2019)
12.00 | Majster Festiwal Siły 2019 Stadion Lekkoatletyczny OSiR, ul. Wojska Polskiego 17
12.30 | koncert Zespołu Suwalskie Starszaki i goście:
Studio Piosenki Świetlik, Studio Tańca Dotyk, Studio Tańca Flex i Srebrne Pierwiosnki
14.00 / 15.00 / 16.00 | Scena Muzyczna Prezentacje:
Piano Blues Band i Suwałki Gospel Choir
Luz Blues
Twinpix
17.40 | Suwałki moje miasto konkurs z nagrodami
18.00 | Co nam zostało z tych lat
koncert w wykonaniu Krzysztofa Masłowskiego, FOGG Projekt Band i Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa J. Kozakiewicza

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Jarmark
Czy na placu Marii Konopnickiej jest dość miejsca na to wszystko? Czy też rękodzieło będzie potraktowane po macoszemu, jak na Kaziukach...
autor:~suwalczanka

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 09.08.2019Wywiady

KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Ogłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: