suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Suwalski Jarmark Folkloru
Suwalski Jarmark FolkloruW sobotę (27.07) w Parku Konstytucji 3. Maja rozpoczął się Suwalski Jarmark Folkloru - coroczna impreza folklorystyczna, promująca tradycje ludowe wielokulturowej Suwalszczyzny i pogranicza.

Podczas jubileuszowej, dwudziestej edycji Jarmarku nie zabrakło ludowej sztuki, rękodzieła oraz przysmaków regionalnej kuchni. Można było przyjrzeć się z bliska pokazom sztuki ludowej i rzemiosł tradycyjnych, m.in.: tkactwa, kowalstwa, mielenia na żarnach, przędzenia wełny na kołowrotku, ale również malowaniu pisanek, haftowaniu czy tworzeniu kwiatów z bibuły.

W samo południe oficjalnego otwarcia Jarmarku Folkloru dokonali między innymi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miasta i Witold Kowalewski, starosta suwalski.

-Organizujemy Jarmark aby wrócić do tego, co było kiedyś w historii tego miasta i regionu. Do tych pięknych tradycji ludowych śpiewów, tańca i muzyki. Są też stoiska, które pokazują chociażby jak kiedyś produkowało się mąkę, czym się zajmowało kowalstwo i tkactwo. Jest też zdrowa, wytwarzana tradycyjną metodą żywność. Chcemy pamiętać o naszej tradycji i zaprezentować ją młodemu pokoleniu - mówił włodarz.

Jak co roku zebrani mieszkańcy miasta i turyści mogli posłuchać przeglądu folkloru ludowego Suwalszczyzny. Kunszt śpiewu, tańca i muzyki ludowych zespołów śpiewaczych, kapel ludowych i ludowych muzyków solowych oceniało fachowe jury, w którym zasiadł m.in. etnomuzykolog i folklorysta prof. Zbigniew Przerembski. Na scenie zaprezentowali się również laureaci 53. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą, a gościem specjalnym była Orkiestra Dęta Kristijana Azirovića - uczestnika XII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru Podlaska Oktaw Kultur.


Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 27.07.2019
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: