suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Przeformowanie stało się faktem
Przeformowanie stało się faktemMariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej podczas piątkowej (12.07) wizyty w Suwałkach podpisał decyzję, która rozpoczyna przeformowanie 14. Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej w 14. Suwalski Pułk Przeciwpancerny.

11 sierpnia 2010 roku 14. Suwalski Pułk Artylerii Przeciwpancernej przeformowano Rozkazem Dowódcy 16. Dywizji Zmechanizowanej w 14. Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej. Ze względu na dynamiczne zmiany środowiska bezpieczeństwa europejskiego w ostatnich latach, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podjął decyzję o odbudowaniu jednostki w Suwałkach i powrocie do struktur pułku artylerii. Decyzję szef MON ogłosił w październiku ubiegłego roku, a dziś w suwalskiej jednostce podpisał decyzję w tej sprawie.

- Polska potrzebujesz silnego wojska. Wojsko Polskie musi być sprawne, wyposażone w nowoczesny sprzęt i gotowe do tego, by stać na straży naszego bezpieczeństwa. Międzynarodowa pozycja naszej ojczyzny jestem tym silniejsza, im silniejsze jest wojsko. Musi być ono silniej osadzone w strukturach sojuszu Północnoatlantyckiego, szczególnie w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi, które są głównym sojusznikiem i liderem NATO. Znajdujemy się w szczególnym miejscu, które w literaturze związanej z obronnością określane jest jako Przesmyk Suwalski. Jest to połączenie Polski z Litwą, Łotwą i Estonią, czyli z państwami które również są w sojuszu Północnoatlantyckim. Na Łotwie stacjonują polskie wojska i zależy nam na tym, żeby ten sojusz był fundamentem, który stanowi o bezpieczeństwie naszych państw położonych na wschodniej flance NATO. Dzisiejsze podpisanie decyzji rozpoczyna formowanie Pułku, już rozpoczęło się szkolenie żołnierzy związane z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu. Żołnierze 14. Pułku będą stanowili pierwszą zaporę w przypadku agresji czy zagrożenia naszego kraju przez przez tych, którzy mieliby takie zamiary - mówił minister.

Jak mówił ppłk Krzysztof Świderski, dowódca 14. Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej w Suwałkach, od dziś tak naprawdę rozpoczyna się formowanie Pułku, a pierwsze oznaki powstawania tej formacji będą widoczne jeszcze w tym roku. - Struktury wojskowe budowane są różnie, jednak należy liczyć się z tym ,że liczba żołnierzy może wzrosnąć nawet sześciokrotnie. Trzy, czy czterokrotnie większe będą pododdziały bojowe, do tego dochodzi pododdział dowodzenia oraz szeroko pojęta logistyka. Obecny sprzęt na wyposażeniu jednostki jest sprzętem radzieckim, które spełnia swoje zadania, jednak teraz będzie on stopniowo wypierany przez sprzęt najprawdopodobniej typu Spike. W kolejnych latach będziemy więc rośli w siłę zarówno jeśli chodzi o ludzi jak i wyposażenie - zapewniał dowódca.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Na króla Łokietka
Chętnie zatrudnię w mojej armii tych wojowników SUMO, oraz jakiegoś białego miśka, będą siać trwogę w szeregach wroga.
autor:~Vincent
- @spostrzegawczy
spostrzegawczy - p*i*e*p*rz*y*sz bzdury jak mało który.
autor:~yzcwagezrtsops
- ...nawiązanie
Jeśli doszłoby do agresji Rosji to jednostka wojskowa bedzie celem strategicznym a obecne czasy wprowadzają wątpliwość czy będzie "zapo...
autor:~spostrzegawczy

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 12.07.2019
ZAKŁAD STOLARSKI
ZAKŁAD STOLARSKI

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: