suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Sukces Suwalskiego Chóru Kameralnego
Sukces Suwalskiego Chóru KameralnegoSuwalski Chór Kameralny zajął III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym, który odbył się 2-7 lipca 2019 w Turcji pod nazwą „Chanakkale International Choir Festival 2019”.

Kwalifikacja chórów odbyła się na podstawie przesłanych nagrań oraz weryfikacji internetowej poprzez portale takie jak: facebook, youtube i inne. Jak poinformował Grzegorz Bogdan – dyrygent suwalskiego chóru, program konkursowy był dość zróżnicowany. Składał się zarówno z utworów barokowych, romantycznych i współczesnych. Szczególne miejsce zajmuje w nim muzyka polskich kompozytorów między innymi: Macieja Zieleńskiego, Stanisława Moniuszki czy Stanisława Moryto.

W programie konkursowym znalazł się jeden obowiązkowy utwór kompozytora tureckiego wykonany w tym właśnie języku. Ponadto Suwalski Chór Kameralny zaprezentował na koncertach towarzyszących pieśni związane z lokalnym folklorem, opracowanych na występ solowy, chór mieszany oraz zespół instrumentalny.

W konkursie udział wzięło w sumie 1500 chórzystów, 44 chórów z 11 krajów, między innymi: Ukrainy, Węgier, Ekwadoru, Bułgarii, Serbii, Chorwacji, Grecji. Mołdawii oraz wielu innych. Brąz w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym o tak wysokim poziomie jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i jednocześnie motywacją do dalszej pracy - zapewniał Grzegorz Bogdan.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 10.07.2019Wywiady

KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: