suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Co z dyrektorem WPN-u?
Co z dyrektorem WPN-u?Rada Naukowa Wigierskiego Parku Narodowego złożyła do Ministra Środowiska list protestacyjny w sprawie konkursu na stanowisko dyrektora parku.

Wigierski Park Narodowy pozostaje bez dyrektora od lutego bieżącego roku, kiedy to odwołany przez Ministra Środowiska został Jarosław Borejszo. Początkowo ministerstwo nie podawało żadnego powodu odwołania, później pojawiły się głosy, że miało to związek z awarią w suwalskiej oczyszczalni ścieków w lipcu ubiegłego roku. Pracownicy WPN-u stanęli murem za swoim dyrektorem, a pod koniec czerwca tego roku komisja konkursowa ponownie zarekomendowała Jarosława Borejszę na dyrektora.

W uzasadnieniu decyzji komisja wskazywała wysoką ocenę testu z wiedzy (77%) i maksymalne liczby punktów za prezentację zarządzania parkiem narodowym, predyspozycje i kompetencje kierownicze. Jak się okazało, pozostali kandydaci nie przeszli nawet testu wiedzy. - Pan Jarosław Borejszo, według oceny wszystkich członków Komisji, znakomicie spełnia wymogi stawiane kandydatowi na dyrektora parku narodowego i z pełnym przekonaniem oraz odpowiednim uzasadnieniem komisja rekomendowała jego kandydaturę na stanowisko dyrektora WPN. Komisja kierowała się wyłącznie przepisami prawa, względami merytorycznymi i dobrem polskiej przyrody - czytamy w uzasadnieniu.

Henryk Kowalczyk, Minister Środowiska nie powołał jednak na stanowisko zwycięzcy konkursu i ogłosił kolejny, który potrwa do 17. lipca. To nie spodobało się Radzie Naukowej Parku, która wysłała do ministerstwa list protestacyjny:

W związku z ogłoszeniem w dniu 3 lipca br. kolejnego konkursu na dyrektora Wigierskiego Parku Narodowego Rada Naukowa WPN zwraca się z prośbą o wyjaśnienie przyczyn unieważnienia konkursu ogłoszonego przez Pana Ministra w lutym, po odwołaniu pana Jarosława Borejszo ze stanowiska dyrektora, a rozstrzygniętego w dniu 26 czerwca br. Z informacji przekazanych nam przez panią dr Hannę Werblan-Jakubiec, przewodniczącą Rady Naukowej WPN oraz członkinię powołanej przez Pana komisji konkursowej, poprzedni konkurs wygrał z bardzo dobrym wynikiem pan Jarosław Borejszo, osiągając 91 punktów na 105 możliwych i został zarekomendowany przez komisję na stanowisko dyrektora Wigierskiego Parku Narodowego. Ubolewamy, że mający wysokie kwalifikacje i doświadczenie w zakresie ochrony przyrody Wigierskiego Parku Narodowego oraz wyjątkowe kompetencje społeczne, wykorzystywane do prowadzenia współpracy i dialogu z lokalnymi społecznościami pan Jarosław Borejszo nie został powołany na stanowisko dyrektora, zgodnie z wynikiem konkursu i rekomendacją komisji konkursowej. Zaistniała sytuacja wskazuje, że zadecydowały tu względy pozamerytoryczne. Rada Naukowa Wigierskiego Parku Narodowego dotychczas nie otrzymała od Pana Ministra wyjaśnień na temat przyczyn odwołania Pana Jarosława Borejszo ze stanowiska dyrektora Wigierskiego Parku Narodowego w dniu 1 lutego 2019 r., o które prosiliśmy w piśmie z dnia 7 lutego 2019 i w zaistniałej sytuacji zwracamy się o to wyjaśnienie ponownie - czytamy w liście.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Stadko dyrektorów
A jak ten "biedny"park radzi sobie tyle czasu bez dyrektora? Jeśli sobie radzi, to może w ogóle dyrektor nie jest tam potrzebny? Z 3 dy...
autor:~Maxymillian
- konkursy
...żeby było jasno i przejrzyście to jeden z punktów : poparcie lokalnego pisiora lub brak poparcia tj. 60 pkt na 100.
autor:~pet
- Gośću,
takie farmazony wypisujesz, że aż żal to czytać. Groźby, skoki, zamiatania. Durny jesteś jak cała ta śmieszna opozycja. Ludzie chcą lep...
autor:~olo,

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 09.07.2019Wywiady

ATRAKCYJNE DZIAŁKI
DZIAŁKA W POBLIŻU SUWAŁK - ZIELONE KRÓLEWSKIE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: