suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
V Filipowski Jarmark Rękodzieła
V Filipowski Jarmark RękodziełaW niedzielę (07.07) w siedzibie sali widowiskowej w Filipowie spotkały się zespoły folklorystyczne na „V Filipowskim Jarmarku Rękodzieła - Biesiada na ludowo”.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez księdza kanonika Stanisława Kukowskiego proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tegoroczny Jarmark uroczyście otworzył Wicestarosta Suwalski Artur Łuniewski i Wójt Gminy Filipów Tomasz Rogowski. Podczas imprezy można było usłyszeć przygotowane dawne, współczesne, wesołe biesiadne pieśni w wykonaniu następujących zespołów: Szeszupiaki z Rutki – Tartak, Uwrocie z Suwałk, Jaćwież z Jeleniewa, Rospuda i Kapela Onegdaj z Filipowa, Znaroku i Przeroślaki z Przerośli, Wielczanie z Wieliczek, Raczkowiacy z Raczek, Oleckie Echo z Olecka, Rominczanie z Dubeninek oraz Nadniemeńskie melodie Białorusi.

Imprezie towarzyszyły stoiska z pieczywem, domowym jadłem, zabawkami oraz wyrobami z wikliny, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem.


Źródło: Powiat Suwalski

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 08.07.2019Wywiady
Ogłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: