suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Już wkrótce 12. Suwałki Blues Festival
Już wkrótce 12. Suwałki Blues FestivalSuwałki Blues Festival 2019 odbędzie się w dniach 11-14 lipca już po raz dwunasty. Wystąpi łącznie 40 zespołów i około 200 muzyków z Polski, Europy i świata.

Suwałki Blues Festival to 4 dni koncertów, 2 profesjonalne sceny plenerowe, 5 klubów festiwalowych, kwalifikacje Polish Blues Challenge 2020 do European Blues Challenge 2020 oraz koncerty w centrum miasta, śniadania bluesowe, otwarta scena bluesowa, koncerty akustyczne i klubowe połączone z jam sessions, a także koncert na mobilnej platformie połączony z paradą motocykli.

Wstęp wolny na główne koncerty plenerowe, śniadania bluesowe i koncerty towarzyszące.

Suwałki Blues Festival jest stojącym na wysokim poziomie artystycznym i organizacyjnym wydarzeniem z udziałem szerokiej międzynarodowej publiczności. O tym, jak potrzebna jest to inicjatywa niech świadczy fakt, że liczba widzów w 2019 roku uczestniczących w koncertach i imprezach towarzyszących wyniosła blisko 20 tysięcy osób.

Fani bluesa kochają Suwałki Blues Festival. Świadczą o tym liczne nagrody m.in.: Podlaska Marka Roku 2008, Blues Top 2008 kwartalnika ,,Twój Blues’’, Najlepszy Produkt Turystyczny 2009, Włócznia Jaćwingów 2009, Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego 2010, Blues Top 2012 kwartalnika ,,Twój Blues’’, Podlaska Marka Roku 2016, Nagroda - Ambasador Wschodu 2017, oraz ostatnio przyznana nagroda Blues Top 2018 kwartalnika ,,Twój Blues’’ w kategorii Wydarzenie.

Możemy poszczycić się faktem, iż atmosfera i nastawienie społeczeństwa lokalnego sprzyja realizacji tej inicjatywy, nadzwyczajnie promując region w kraju i zagranicą, pozwala na zdobycie i wymianę międzynarodowych i międzykulturowych doświadczeń, buduje międzynarodowe partnerstwo sprzyjające międzykulturowemu dialogowi i realizacji innych śmiałych projektów.

Wyjątkowość SUWAŁKI BLUES FESTIVAL polega na tym, że z jednej strony jest to impreza o wysokiej randze artystycznej, z drugiej strony jest to przedsięwzięcie w organizację którego włącza się całe miasto. Przy jego realizacji pracuje nie tylko instytucja kultury – Suwalski Ośrodek Kultury, ale również inne jednostki miejskie, a także Urząd Miejski z Prezydentem miasta na czele.

W programie 12. Suwałki Blues Festival 2019 m.in.

Odsłonięcie 11. tablicy w Alei Gwiazd Bluesa - wmontowanie w deptak przy ul. Chłodnej kolejnej płyty na której znajdą się nazwy największych gwiazd SBF 2018 będzie z całą pewnością stałą pamiątką wpisującą się w tradycję programu pierwszego dnia SBF. W tym roku w deptak przy ul. Chłodnej wmontowana zostanie kolejna, już jedenasta (11) z kolei płyta, na której znajdą się nazwy największych gwiazd minionej edycji SBF.

Happening bluesowy – w ramach happeningu zagrają: suwalski zespół Gold Harp Blues Band, zespół 48 Godzin z Białegostoku, a także Back To The Roots z Grande Synthe (Francja).

Wernisaż i odsłonięcie muralu bluesowego na rozpoczęcie festiwalu – pierwszego dnia festiwalu odbędzie się otwarcie wernisażu pn.: TOMASZ STAŃKO W FOTOGRAFII ANDRZEJA TYSZKO 1982 – 2014, w galerii Patio SOK oraz odsłonięcie muralu bluesowego w centrum miasta.

Koncert otwarcia SBF 2019 - w tym roku na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury, w Sali im. A. Wajdy odbędzie się koncert otwarcia 12. edycji SBF 2019. Wystąpi zespół COREY HARRIS ACOUSTIC TRIO (USA/IT) z Suwalską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcja Krzysztofa Kozakiewicza. Jako support wystąpi: SOSNOWSKI (PL). Koncert będzie transmitowany na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Suwałki Blues Drift 2019 - w piątek, na placu przy ul. T. Kościuszki 74 odbędzie się zlot samochodów Mazda MX5.

Otwarta scena bluesowa – OPENBLUES - w piątek i sobotę w godz. 18.00 – 20.00 na placu M. Konopnickiej wystąpią 4 zespoły lub soliści, którzy wcześniej zgłoszą chęć wystąpienia
na OPENBLUES - otwartej scenie bluesowej.

Koncert na platformie i parada motocykli - dzięki współpracy z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym, będziemy mieli możliwość zorganizowania koncertu na mobilnej platformie któremu towarzyszyć będzie parada motocykli Klubu Motocyklowego Black Seven Suwałki.

Konkurs Polish Blues Challenge 2020 - w niedzielę w ramach Suwałki Blues Festival 2019, na dużej scenie przy Ratuszu odbędzie się konkurs Polish Blues Challenge 2020. W konkursie weźmie udział 5 zespołów wybranych przez Radę Artystyczną. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza wraz z nagrodą pieniężną. Laureat konkursu wystąpi na European Blues Challenge 2020 w Zaanstad, w Holandii.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O WYKONAWCACH:
http://suwalkiblues.com/wykonawcy/

KENNY WAYNE SHEPHERD BAND (USA)
THE ALLMAN BETTS BAND (USA)
LUCKY PETERSON (USA)
ROONIE BAKER BROOKS (USA)
SARI SCHORR (USA) THE CASH BOX KINGS (USA)
COREY HARRIS ACOUSTIC TRIO (USA/IT)
GRAINNE DUFFY (IE)
PETE BROWN & KRISSY MATTHEWS BAND (UK/PL)
MACIEJ LIPINA (PL) MAGDA PISKORCZYK (PL)
DELTA BLUES RIDERS (PT) JJ BAND feat. Joanna Kaniewska (PL)
KHALIF WAILIN WALTER (USA) VINNIE’S VICE (NL) SOSNOWSKI (PL)
SUWALSKA ORKIESTRA KAMERALNA (PL) BACK TO THE ROOTS (FR) BLACKBERRY BROTHERS (PL) DEIDREY FRANCOIS BAND (CAN/LT)
HOWLIN’ MATT (UK) WOJTEKLICH TRIO (PL) JUTAS & BUKARTAS BLUES DUO (LT)
SOUTHERNMAN ROBBIE (RO) SOUNDTRUCK (PL) KSW 4BLUES (PL) ART BLUES BAND (PL) WBAND (CZ/SK) Z DZIELNI CHŁOPCY (PL) PIANO BLUES BAND (PL) 48 GODZIN (PL) ROCK kONia (PL) FRIENDS OF BLUES (PL) SECOND LINE (PL) SHADE OF WHITE (BY)
ADAM ZALEWSKI TRIO (PL) GOLD HARP BLUES BAND (PL)

Koncert otwarcia Suwałki Blues Festival
COREY HARRIS ACOUSTIC TRIO (USA/IT) z Suwalską Orkiestrą Kameralną p. d. Krzysztofa Kozakiewicza, support: SOSNOWSKI (PL)Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 08.07.2019Wywiady

KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: