suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Rozbiegane Suwałki
Rozbiegane SuwałkiPrzedszkolaki, seniorzy, biegacze zawodowi i amatorzy, a nawet miłośnicy zwierząt ze swymi pupilami – RESO 10,5 czyli miejskie święto biegania po raz kolejny przyciągnęło setki osób w każdym wieku do wspólnej zabawy i rywalizacji.

W sobotę (06.07) już po raz czwarty i ostatni w dotychczasowej formule Suwałki stały się stolicą biegów. imprezę rozpoczęli najmłodsi wraz z rodzicami za sprawą Biegów Pełnych Energii przygotowanych przez Zakład Wyrobów Metalowych Dojnikowscy. Przedszkolaki miały do przebiegnięcia dystans 150 metrów, uczniowie szkół podstawowych z roczników 2009 – 2011 około 600 metrów, a ci z roczników 2004-2008 około 900 metrów. Od sponsora biegów młodzi sportowcy otrzymali wyjątkowe medale, sportowe koszulki oraz niespodzianki, które czekały na linii mety.

Kolejną atrakcją był integracyjny bieg happeningowy pn. „Bajkowy bieg”, którego celem była integracja osób z dysfunkcjami fizycznymi i psychicznymi z osobami zdrowymi. Bieg miał charakter symbolicznego manifestu podczas którego nie liczył się czas ani lokata na mecie. Najważniejsza była integracja wszystkich biegaczy - tych młodszych i tych starszych. Środki zebrane podczas biegu zostaną w 100% przekazane na rzecz Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka”.

Sportowe emocje uświetnił koncert na placu Marii Konopnickiej w wykonaniu Witka – Muzyka Ulicy. Po nim przyszedł czas na kolejne atrakcje: marsz nordic walking na dystansie ok. 2 kilometrów, Suwalskie Debiuty, czyli bieg indywidualny na dystansie 3,5 km, oraz bieg na cztery łapy z pieskami. Głównym punktem imprezy była jednak Suwalska Ćwiartka – bieg indywidualny na dystansie 10,5 kilometra.

Dodatkową atrakcją przygotowaną w tym roku przez organizatorów była akcja „Mistrzowie Kibicowania” dzięki której zwycięzcami mogli zostać nie tylko biegacze, ale i kibice. Było głośno, kolorowo i tanecznie, a te grupy kibiców, które najbardziej wpadły w oko jury otrzymały nagrody pieniężne.

Wyniki biegu głównego dostępną są pod adresem https://wyniki.datasport.pl/results2983/


Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 07.07.2019Wywiady

Zakład Szklarski "Kamena"
Terraria

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: