suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Wyższe miejsce w tabeli, więcej pieniędzy
Wyższe miejsce w tabeli, więcej pieniędzyNie powinniśmy przekazywać suwalskim Wigrom takich samych kwot pieniędzy w przypadku zajęcia czwartego miejsca, jak i piętnastego – mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Podczas poniedziałkowej (24.06) konferencji rasowej prezydent odniósł się do kwestii finansowania sportu w mieście. Włodarz zamierza wprowadzić zmiany zarówno w sporcie profesjonalnym jak i młodzieżowym, ale jak przyznaje nie jest to zadanie proste.

- Cały czas trwa dyskusja: sport profesjonalny i sport młodzieżowy – kogo miasto ma wspierać? Zdania są podzielone, ale ja prezentuję taki pogląd, że powinniśmy wspierać jedno i drugie na tyle, na ile pozwala na to budżet. Naszym nieszczęściem w Suwałkach jest to, że posiadamy bardzo wiele dyscyplin, które w mniejszym lub większym zakresie wspieramy finansowo. Zachęcałem środowisko sportowe, aby zrezygnować z niektórych dyscyplin, ale to się nie udało. Każdy chce uprawiać sport taki, jaki lubi i ciężko z tym dyskutować – mówił Czesław Renkiewicz.

Jeśli chodzi o finansowanie profesjonalnych drużyn, to miasto przyjęło plan złotówka do złotówki. Za każdą złotówkę, którą Ślepsk czy Wigry pozyskają od sponsorów, miasto dopłaca drugą. Siatkarze Ślepsk Malow Suwałki z takiego rozwiązania są zadowoleni. Klub piłkarski Wigry Suwałki już niekoniecznie.

– Nie chcę sytuacji, w której to miasto jest głównym sponsorem klubu. W zeszłym roku przekazaliśmy Wigrom blisko 2,5 miliona złotych. W tym roku będzie to podobna kwota – 2 miliony 400 tysięcy złotych. Do tego dochodzi utrzymanie obiektów sportowych. Chciałbym, aby w przyszłości środki finansowe które przekazujemy, były uzależnione od miejsca w tabeli na koniec sezonu. Nie powinniśmy płacić tyle samo za 4 miejsce i za 15 – to działa demotywująco i nie wpłynie na zainteresowanie lepszym wynikiem sportowym. W dodatku jak pokazują statystyki, klub notuje bardzo niskie przychody z dnia meczu, a zainteresowanie kibiców w porównaniu do innych klubów pierwszoligowych jest bardzo niskie – dodaje prezydent.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- to wielki biznes
https://www.youtube.com/watch?v=9t6rsCZW558&feature=share wszyscy mówią że to biznes . Nawet prezes Ślepska i Malow . A my za to pł...
autor:~już wiemy
- Planowana Hala od lat dla Ślepska
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1043250905877139&id=155349174495927 Dlaczego od lat planowana hala i Ślepsk sam jej sobi...
autor:~już wiemy
- koszt hali
https://www.suwalki.info/informacje-22935-Nowa_hala_sportowa_rosnie_w_sile.html
autor:~Klimat Suwałki

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 26.06.2019
ZAKŁAD STOLARSKI
ZAKŁAD STOLARSKI

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: