suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Jak szkoli się Straż Graniczna?
Jak szkoli się Straż Graniczna?Robot pirotechniczny, urządzenia do prześwietlania bagażu czy sprzęt techniki kryminalistycznej poznali studenci bezpieczeństwa wewnętrznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

Grupa studentów, wspólnie z mgr. Zenonem Paulukanisem, zajęcia realizowała w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.

Podczas spotkania z płk. SG Adamem Pacukiem, Komendantem CSSG, oraz płk. SG Mirosławem Doroszkiewiczem, Zastępcą Komendanta, studenci poznali obszary szkoleniowe i obiekty Centrum. Prezentacja rozpoczęła się w pracowni specjalistycznej Zakładu Prawa i Kryminalistyki, gdzie zaprezentowano sprzęt techniki kryminalistycznej do ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych. W Zakładzie Bezpieczeństwa w Komunikacji został przedstawiony sprzęt specjalistyczny wykorzystywany do szkoleń realizowanych przez ośrodek m.in. urządzenie do prześwietlania bagażu oraz robot pirotechniczny.

Przedstawiono również strzelnicę krytą, gdzie studneci mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na nowoczesnym multimedialnym trenażerze strzeleckim Laser Shot. Zajęcia zakończono lekcją historii połączoną z wystawą eksponatów formacji granicznych.


Źródło: PWSZ Suwałki


Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 13.06.2019
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: