suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Apel w związku z upałami
Apel w związku z upałamiWojewoda podlaski Bohdan Paszkowski apelował we wtorek (11.06) podczas briefingu prasowego do mieszkańców regionu o rozwagę i stosowanie się do koniecznych zasad przy wysokich temperaturach.

„W związku z prognozowaną falą upałów przechodzącą przez nasze województwo, chcemy poinformować o przedsięwzięciach zabezpieczających zdrowie, życie i mienie mieszkańców Podlasia” – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski na wtorkowym briefingu prasowym.

We wtorek i środę (11-12.06) w województwie podlaskim czeka nas upał, czyli temperatura osiągnie lub przekroczy 30 st. Celsjusza. Na cały kraj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej rozszerzył obszar obowiązywania wydanych w poniedziałek ostrzeżeń drugiego stopnia przed upałem. Temperatura maksymalna w dzień może wynieść nawet 33 stopnie.

„Zawiadomiliśmy operatorów sieci energetycznych, drogowych i kolejowych informując ich o podwyższonych temperaturach” – mówił wojewoda podlaski. Jak dodał, „wysokie temperatury mogą powodować pewne perturbacje w ruchu pociągów, w związku z tym zaapelowaliśmy, by podróżnym zapewnić dostęp do wody pitnej”.

„Apelujemy też do samorządów terytorialnych i instytucji opiekujących się osobami starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i samotnymi. O wzmożonej czujności i upałach poinformowaliśmy także ratowników medycznych” – mówił wojewoda podlaski.

Jak zaznaczył wojewoda podlaski, równie ważne w trakcie upałów są ostrożność i „racjonalne zasady kontaktu z wodą podczas wypoczynku przy kąpieliskach”.

Wojewoda podlaski zaapelował również o unikanie przegrzewania organizmu i przebywania na zewnątrz, a także społeczną czujność - w tym szczególną wrażliwość na osoby starsze, samotne, chore i niepełnosprawne, którym najtrudniej przetrwać wysokie temperatury.

Regionalny System Ostrzegania (RSO) w Twoim smartfonie

Mirosław Sienkiewicz, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, przypomniał, że „w każdym telefonie komórkowym można zainstalować aplikację Regionalny System Ostrzegania (RSO), która informuje jaka jest sytuacja pogodowa i drogowa w naszym województwie oraz na terenie całego kraju”. Jednocześnie zachęcił mieszkańców Podlasia do korzystania z mobilnego RSO.

Komunikaty i ostrzeżenia RSO w Podlaskiem

Utrzymywanie się wysokiej temperatury powietrza na obszarze województwa podlaskiego przez niemal tydzień może mieć negatywne skutki dla zdrowia i życia ludzi, ruchu kołowego i szynowego, funkcjonowania systemu elektroenergetycznego i sieci wodociągowej a także dla zagrożenia pożarowego w lasach.

Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców województwa podlaskiego oraz osób przebywających na naszym terenie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego umieściło stosowne komunikaty i ostrzeżenia w RSO (Regionalnym Systemie Ostrzegania). Zostały przygotowane też „zalecenia dla mieszkańców”, które zostały umieszczone na stronie internetowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.


Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Lepiej mi
Tak się, ucieszyłem że słuby zostały poinformowane przez wojewodę o wysokiej temperaturze.
autor:~Gość
- upały
proponuje o kontrole w firmach.Są upały na halach że nie wytrzymania.Niech PiP nie czeka na donosy tylko sami zaczną kontrolować firmy
autor:~tomek

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 12.06.2019
UNIWERSUS
KURSY ZAWODOWE: UDT, TDT i CE NOWY KURS: ,,MANITOU...

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: