suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Medale w Warszawie i Lublinie
Medale w Warszawie i LublinieZ sukcesami rywalizowali podczas zawodów w Warszawie i Lublinie pływacy z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Olimpijczyk" z Suwałk.

Suwalscy czternastolatkowie : Dominika Burdyn, Mateusz Pietkiewicz, Jakub Ruszewski oraz Marcin Szmajda wzięli udział w finale ogólnopolskich zawodów pływackich „Od Młodziaka do Olimpijczyka” na olimpijskiej pływalni Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Ze srebrnym medalem do Suwałk powróciła Dominika Burdyn, który zdobyła w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym. Pozostali pływacy poprawili swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

Z kolei w Lublinie odbyła się II runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-latków oraz Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10-11 lat. W zawodach wystartowało 338 pływaków zrzeszonych w 20 klubach. Medalem brązowym może pochwalić się Julia Domoradzka 12 lat), który wywalczyła w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym i trzykrotnie była tuż za podium w konkurencjach 400 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem grzbietowym oraz 200 metrów stylem zmiennym. Wśród chłopców z dobrej strony pokazał się Mateusz Kusek (12 lat) który czterokrotnie uzyskał rezultaty plasujące go w pierwszej dziesiątce.

Miłym akcentem lubelskich zawodów drużynowych były występy sztafet. W gronie 12-latków sztafeta mieszana 4X50m stylem dowolnym w składzie: Mateusz Kusek, Borys Szczepaniak,Olaf Piszka oraz Julia Domoradzka wywalczyła brązowy medal. Natomiast sztafeta 4X50 stylem zmiennym 11-latek w składzie: Aleksandra Nieciecka, Maja Raczyło, Zuzanna Oberman, Lena Boguszewska uplasowała się na piątej pozycji.