suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Rywalizowali seniorzy
Rywalizowali seniorzy 20. mężczyzn i 10 kobiet z Suwałk wzięło udział w Zawodach Lekkoatletycznych im. Ryszarda Roguckiego, odbywających się w ramach II Olimpiady Seniorów.

Organizatorem Suwalskiej Olimpiady Seniorów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach we współpracy z Suwalską Radą Seniorów. Zawodnicy wystartowali w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60 metrów, rzut oszczepem, pchnięcie kulą i nordic walking na dystansie 800 metrów.

W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Stanisława Radkiewicz zdobywając 23 punkty. Na drugim miejscu uplasowała się Aniela Soroka z wynikiem 16 pkt, zaś tuż za nią na trzecim miejscu podium z wynikiem 15 pkt – Dorota Olszewska.

Klasyfikacja mężczyzn po 4 konkurencjach wyłoniła dwóch zawodników na pierwszym miejscu z ilością 22 pkt. Panowie jednak, chcąc rozstrzygnąć tak wyrównaną rywalizację i wyłonić zwycięzcę, zgodzili się na dogrywkę, którą był skok w dal z miejsca. Po trzech próbach skokiem dłuższym o 5 cm od konkurenta (208 cm) wygrał Józef Poźniak, a tuż za nim znalazł się Stefan Dojnikowski. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej z wynikiem 14 pkt zajął Romuald Złotnik.

Medale najlepszym wręczyli: Grzegorz Krysa, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Wiesława Kwaterska, przewodnicząca Suwalskiej Rady Seniorów. Na zawodach nie zabrakło też p. Marii Roguckiej, żony śp. Ryszarda Roguckiego, która otrzymała upominek od Suwalskiej Rady Seniorów.

Zawody Lekkoatletyczne był trzecim etapem tegorocznej Olimpiady Seniorów. Wcześniej odbyły się turnieje pływacki i strzelecki. We wrześniu zawodników czeka wycieczka rowerowa, a w październiku turniej bowlingowy. Wtedy zostanie przedstawiona ostateczna łączna klasyfikacja.

Zdjęcia: OSiR Suwałki