suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Rywalizowali seniorzy
Rywalizowali seniorzy 20. mężczyzn i 10 kobiet z Suwałk wzięło udział w Zawodach Lekkoatletycznych im. Ryszarda Roguckiego, odbywających się w ramach II Olimpiady Seniorów.

Organizatorem Suwalskiej Olimpiady Seniorów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach we współpracy z Suwalską Radą Seniorów. Zawodnicy wystartowali w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60 metrów, rzut oszczepem, pchnięcie kulą i nordic walking na dystansie 800 metrów.

W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Stanisława Radkiewicz zdobywając 23 punkty. Na drugim miejscu uplasowała się Aniela Soroka z wynikiem 16 pkt, zaś tuż za nią na trzecim miejscu podium z wynikiem 15 pkt – Dorota Olszewska.

Klasyfikacja mężczyzn po 4 konkurencjach wyłoniła dwóch zawodników na pierwszym miejscu z ilością 22 pkt. Panowie jednak, chcąc rozstrzygnąć tak wyrównaną rywalizację i wyłonić zwycięzcę, zgodzili się na dogrywkę, którą był skok w dal z miejsca. Po trzech próbach skokiem dłuższym o 5 cm od konkurenta (208 cm) wygrał Józef Poźniak, a tuż za nim znalazł się Stefan Dojnikowski. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej z wynikiem 14 pkt zajął Romuald Złotnik.

Medale najlepszym wręczyli: Grzegorz Krysa, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Wiesława Kwaterska, przewodnicząca Suwalskiej Rady Seniorów. Na zawodach nie zabrakło też p. Marii Roguckiej, żony śp. Ryszarda Roguckiego, która otrzymała upominek od Suwalskiej Rady Seniorów. 

Zawody Lekkoatletyczne był trzecim etapem tegorocznej Olimpiady Seniorów. Wcześniej odbyły się turnieje pływacki i strzelecki. We wrześniu zawodników czeka wycieczka rowerowa, a w październiku turniej bowlingowy. Wtedy zostanie przedstawiona ostateczna łączna klasyfikacja.


Zdjęcia: OSiR Suwałki

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 10.06.2019
ZAKŁAD STOLARSKI
ZAKŁAD STOLARSKI

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: