suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Wystawy i spotkania w Bibliotece
Wystawy i spotkania w BiblioteceSpotkanie z Tadeuszem Kolterem, pokaz slajdów „Bajkał 2019”, wystawa dzieł Wiesława Osewskiego i koncert zespołu SUSZ- na wszystkie wydarzenia zaprasza już w sobotę (08.06) Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Wszystko rozpocznie się o godzinie 17:00 otwarciem wystawy ilustracji, grafik, medali i książek Wiesława Osewskiego - znanego suwalskiego plastyka i wieloletniego współpracownika „Tygodnika Suwalskiego”.

Następnie biblioteka zaprasza wszystkich chętnych na wystawę zdjęć i spotkanie z Tadeuszem Kolterem pod hasłem „Mój wiersz – czego już nie ma, a pamiętam” w Pracowni Digitalizacji i Historii Mówionej. To swoisty zbiór wspomnień o Suwałkach lat 60. i 70. Obraz miasta, które już nie istnieje, czasów, gdy wodę brało się z ulicznych pomp, z obecnego placu M. Konopnickiej dobiegał gwar bazaru, a dzieciarnia biegła za Żydem Mędkim, dobrodusznym szklarzem. Wielu suwalczaków o tym pamięta. Obraz ożywa w opowieściach. W Noc Bibliotek przywoła tę pamięć Tadeusz Kolter, twórca fenomenalnego wiersza o Suwałkach o dzieciństwie między ulicami Noniewicza, Ciesielską i Wesołą. Początek spotkania o godz. 17:30.

Godzinę później odbędzie się pokaz slajdów „Bajkał 2019” z opowieścią Piotra Malczewskiego. Spotkanie zorganizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem „Mała Szkoła Fotografii – PAcamera CLUB”. Wszystko zakończy się koncertem zespołu SUSZ o godz. 20:00.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 06.06.2019
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: