suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Złoty debiut na Mistrzostwach w Letnim Biathlonie
Złoty debiut na Mistrzostwach w Letnim BiathlonieReprezentacja 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej wygrała Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biathlonie Letnim o Puchar Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej. Dla podlaskich Terytorialsów był to debiut na tej imprezie.

Zawody obywały się od 31 maja do 2 czerwca w Kościelisku w powiecie tatrzańskim. Uczestniczyło w nich ponad 140 zawodników z m.in. z wojska, policji, straży pożarnej (zawodowej i OSP), Służby Ochrony Państwa oraz szkół mundurowych.

W pierwszym dniu zmagań zawodnicy musieli pokonać dystans klasyczny, czyli przebiec pięć odcinków po 1,5 km. Po każdym etapie odbywało się strzelanie na dystansie 50 m. Za nietrafione cele doliczano karne sekundy.

W drugim dniu start odbywał się na dystansie sprinterskim 3 km. Po każdym kilometrze zawodnicy wykonywali strzelanie, ale chybienie oznaczało dodatkowe odcinki do przebiegnięcia. W niedzielę 2 czerwca rywalizowały sztafety 4 x 3 km.

Po podsumowaniu wyników reprezentacja 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej została sklasyfikowana najwyżej i wygrała rywalizację drużynową mistrzostw. Dodatkowym sukcesem drużynowym było wicemistrzostwo w sztafecie 4 x 3 km.

W reprezentacji 1PBOT znaleźli się żołnierze z batalionów lekkiej piechoty w Białymstoku, Suwałkach, Łomży i Bielsku Podlaskim/Hajnówce: ppor. Paweł Józefiak, chor. Krzysztof Jenorowski, plut. Tomasz Zaremba, kpr. Emilia Zduniewicz, st. szer. Adam Szydlik, szer. Urszula Ginszt, szer. Jolanta Pietrasz oraz szer. Tadeusz Walendykiewicz.

Z 1PBOT najczęściej na podium, bo aż czterokrotnie, stawał szer. Tadeusz Walendykiewicz (12 batalion lekkiej piechoty w Suwałkach). Szer. Walendykiewicz zajął: drugie miejsce w sprincie 3 x 1 km, drugie miejsce w sztafecie 3 x 1 km oraz trzecie miejsce na dystansie klasycznym 7,5 km i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- To musi być lewak
Wygrał też "Bieg wegański".
autor:~O matko boska

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 05.06.2019
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja[email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: