suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
"10 wylegitymowanych osób na funkcjonariusza i jeden mandat z własnej inicjatywy".
O sytuacji w podlaskiej policji mówili w piątek (24.05) podczas konferencji prasowej Bożena Kamińska, posłanka Platformy Obywatelskiej oraz funkcjonariusze z Komendy w Białymstoku.

Konferencja została zwołana przez posłankę Bożenę Kamińską w odpowiedzi na słowa, które wypowiedzieli Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz generał Jarosława Szymczyka, Komendant Główny Policji podczas policyjnej konferencji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. Chodzi między innymi o wypowiedzi, jakoby były osoby politycznie zaangażowane, które działają na szkodę wizerunku policji - tchórze, które wysyłają anonimy ze skargami. Dziś posłanka odpowiedziała na te słowa w obecności trzech mundurowych Komendy Miejskiej w Białymstoku, którzy nie szczędzili słów krytyki pod adresem przełożonych. Dwóch z nich zostało zwolnionych z pracy.

- To co robię od ponad siedmiu miesięcy jeśli chodzi o interpelację w kwestiach złej sytuacji i patologii w policji, to mój obowiązek jako posłanki ,aby te kwestie wyjaśniać, zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi. Na wiele pytań nie otrzymałam żadnej odpowiedzi np. na to czy suwalscy funkcjonariusze muszą pilnować posesji Jarosława Zielińskiego. Zarzuca się mi, że opieram się na donosach, dlatego dziś są ze mną funkcjonariusze policji z Komendy Miejskiej w Białymstoku. To osoby z kilkunastoletnim stażem, którzy wykonywali swój zawód z pasją. Ich przebieg służby był nienaganny, jednak od momentu gdy zaczęli reagować na nieprawidłowości i informowali o tym swoich przełożonych, którzy nie reagowali, stają się ofiarami i zostają wydalani ze służby. Policja i inne służby mundurowe powinny być apolityczne, jednak od trzech lat obserwujemy, że nie są. Funkcjonariusze, którzy mieli odwagę się postawić są szykanowani i wydalani ze służby - mówiła Bożena Kamińska.

- Jeśli chodzi struktury podlaskiej policji w której całe życie pracowałem to tak zwana śmietanka oficerska zrobiła sobie z policji firmę rodzinną. Najwyższe stanowiska zajmują całe rodziny, które mają mało obowiązków, ciepłe posady i wysokie wypłaty. Łatwo w takiej sytuacji "wypracować" sobie zasługi, gdy nagrody przyznaje maż, wujek czy ciocia. Zwykły policjant, który rzetelnie pracuje może liczyć na brudną robotę, ciągłą pogardę i szykanowanie ze strony przełożonych. Miałem sytuację, kiedy musiałem zabezpieczyć śmiertelny wypadek. Tragiczne zdarzenie i dużo pracy, a po powrocie dowiaduje się, że jestem idiotą, który nie potrafi wystawić w ciągu dnia kilku mandatów. Liczy się tylko i wyłącznie statystyka i tak wygląda praca w policji - mówił Wojciech Fiłonowicz, jeden ze zwolnionych policjantów.

- Gdy byłem w ruchu drogowym panowała niepisana zasada: 10 wylegitymowanych osób na funkcjonariusza i jeden mandat z własnej inicjatywy. Nie chodziło o mandaty z radaru, a jeżdżenie po mieście i polowanie na osoby, które nie zapięły pasów czy nie miały fotelika dla dziecka. I trzeba było te mandaty wystawiać. Czyli we dwójkę z kolegą wychodzi ponad 20 osób w ciągu 8 godzin. Niby jest to do zrobienia, ale jeżeli patrol jeździ na kolizję i wypadki i trwa to 3-4 godziny, to brakuje czasu na wystawianie mandatów. Ja jako prewencja mam przeciwdziałać przestępcom, a nie polować na ludzi. Wiele osób było karanych za zbyt niskie wyniki i wysyłanych na PKP w Białymstoku, gdzie trzeba było witać pana wiceministra. Jak przyjeżdżał było odgórne polecenie, że mamy stać w konkretnym miejscu, gdy przejeżdża pociąg. Przychodzili sokiści, straż graniczna i osoby z PKP. Z drugiej strony płotu nagrywały nas patrole oficerskie, które śledziły nas i sprawdzały czy jesteśmy widoczni. Przy 30-stopniowym upale było zabronione picie wody na służbie. Gdy chciałem się napić podszedł do mnie oficer i powiedział, że to nieetyczne. Różne durne pomysły były i są - relacjonuje Norbert Kościesza, kolejny ze zwolnionych funkcjonariuszy.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Policja
Za czasow PO na polecenie Rzadu policja strzelala do strajkujacych gornikow, oraz bito i palowano manifestanow podczas Swieta Niepodleg...
autor:~spostrzegawczy
- Mandaty a sprawa polska
Zaprawdę powiadam wam, pieniędzy nie było, nie ma i nie będzie :-)
autor:~Vincent
- było by
więcej takich przykładów o nepotyzmie, głupocie i bezczelności pseudo ministra i pseudo komendantów. Normalne, że żaden pracujący funkc...
autor:~pet

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 24.05.2019
ATRAKCYJNE DOMY
RYŻÓWKA - DOM Z DOSTĘPEM DO JEZIORA

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: