suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Jaćwieski Festyn Archeologiczny
Jaćwieski Festyn ArcheologicznyPokazy warsztatowe z zakresu archeologii eksperymentalnej, rekonstrukcje historyczne i etnograficzne, Turniej Wojów o Skarb Skomanda oraz wiele innych atrakcji. W podsuwalskiej Szwajcarii trwa Jaćwieski Festyn Archeologiczny.

Po siedmiu latach przerwy Muzeum Okręgowe w Suwałkach powróciło do wydarzenia, które organizowało cyklicznie od 1999 roku. Festyn jest okazją do zaprezentowania szerszej publiczności zagadnień związanych z archeologią doświadczalną. Najlepsi specjaliści w tej dziedzinie demonstrują najróżniejsze techniki i rzemiosła, jakimi posługiwano się w zamierzchłych czasach. Podczas imprezy będzie można zobaczyć między innymi jak w dawnych czasach wykonywano narzędzia, broń, ubrania czy ozdoby oraz jak wytwarzano mikstury lecznicze i trucizny. W większości prezentacji zwiedzający mogą uczestniczyć, próbując swych umiejętności pod okiem fachowej obsługi.

- Chcemy sięgać do czasów bardzo odległych i poznawać życie Jaćwingów - czym się zajmowali, co wytwarzali i jaki metodami. Będzie również walka wojów by zobaczyć jak kiedyś walczono. To kolejna atrakcja dla suwalczan i naszych gości, którzy mogą zobaczyć jak kiedyś na tych ziemiach żyli Jaćwingowie. Jest pomysł aby zbudować w Szwajcarii wioskę Jaćwingów na stałe, jednak wymaga to olbrzymich środków finansowych. Warto pamiętać o tym ,że taki lud zamieszkiwał na tych terenach, bo jest to spora część naszej historii - mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Impreza potrwa do soboty 25. maja. Drugiego dnia Festynu będzie można zobaczyć między innymi Turniej Wojów o Skarb Skomanda oraz spróbować pieczonego na rożnie wieprza. Obóz znajduje się w miejscowości Szwajcaria w rezerwacie "Cmentarzysko Jaćwingów", leżącym 7 km na północ od centrum Suwałk.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 24.05.2019
ZAKŁAD STOLARSKI
ZAKŁAD STOLARSKI

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: