suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
"Najlepsze rozwiązanie, to takie, gdy nikt nie jest do końca zadowolony"
Uroczystość wręczenia stypendiów, nagród i wyróżnień Miasta Suwałki za wyniki sportowe i działalność sportową w 2018 roku odbyła się w czwartek (23.05) w suwalskim ratuszu.

Nagrody i stypendia otrzymało łącznie 73 sportowców i trenerów. Suwalski ratusz przeznaczył na ten cel 194 tysiące złotych, z czego 75 tysięcy trafiło do drużyny Miejskiego Klubu Sportowego „Ślepsk” Suwałki za zajęcie pierwszego miejsca w I lidze piłki siatkowej mężczyzn w sezonie 2018/2019.

Nagrody na pewno cieszą, jednak nie wszyscy młodzi sportowcy byli w 100 procentach zadowoleni. - Można powiedzieć, że jestem po części zadowolona z tej nagrody. To w jakimś stopniu docenienie włożonego przeze mnie wysiłku i pracy, ale nie jest to zadowalająca kwota pieniędzy. Przygotowuje się do zawodów w Australii, które odbędą się w październiku. Na część sprzętu sportowego może wystarczy. Lepsze to niż nic - mówiła pływaczka MUKS Olimpijczyk Suwałki, Angelika Koniecko - wielokrotna mistrzyni Europy i brązowa medalistka mistrzostw świata.

Dyskusja o wysokości i podziale pieniędzy na stypendia toczy się już od jakiegoś czasu. Przypomnijmy, że niedawno o zmianę regulaminu dotyczącego przyznawania przez miasto Suwałki nagród sportowych i stypendiów apelował Adam Ołowniuk z klubu "Łączą nas Suwałki". Radny chciał zwiększenia wsparcia finansowego dzieci i młodzieży uprawiających sport amatorski i młodzieżowy, gdyż jak twierdził "duża część młodzieży wyjeżdża do innych miast i ośrodków szkoleniowych nie mając motywacji i wsparcia ze strony miasta do dalszego kontynuowania treningów w Suwałkach".

Na temat ewentualnego podniesienia wysokości stypendiów wypowiedział się Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.
- Budżet miasta się nie rozciągnie i mamy tyle środków, ile mamy. Planujemy wzrost wydatków na sport, jednak musimy się zastanowić jakie dyscypliny chcemy wspierać. To dyskusja, która jest przed nami. Zainicjowałem już rozmowy z radnymi i radą sportu, ale to nie jest proste. Są w mieście dyscypliny sportowe o sukcesach których rzadko kto w ogóle wie. Za tym też idą środki finansowe i promocja naszego miasta. Tu ten efekt jest słaby. Mimo to, warto dostrzegać młodzież, która garnie się do uprawiania niszowych dyscyplin sportowych. Suwałki na mapie Polski są zauważalne jako miasto dużych nakładów na sport. Wciąż są oczekiwania by rosły i nagrody i stypendia, a na wszystko nas na pewno nie stać. Musimy się określić, dlatego chciałbym aby za rok-półtora powstała strategia sportu w Suwałkach - kompleksowy dokument traktujący o sporcie w naszym mieście, który wyznaczałby również kierunki działania - mówił włodarz.

Jak zaznaczył prezydent, problemem w dyskusjach ze środowiskiem sportowym jest fakt, że każdy optuje za swoją dyscypliną. - Bardzo ciężko jest w takiej sytuacji znaleźć kompromis. Najlepiej jest znaleźć takie rozwiązanie, z którego nikt nie jest do końca zadowolony. i takiego rozwiązania będziemy poszukiwali. Chcemy by środki finansowe był zagospodarowane w sposób jak najbardziej racjonalny. Sport profesjonalny musi być wspierany przez samorząd, bo to on daje nam prestiż i promocję miasta, ale we współpracy ze sponsorami, którzy również muszą być w to zaangażowani - zakończył Czesław Renkiewicz.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Robercie zwany Zenkiem
Robercie Grzybiński zwany Zenkiem, odejdź od komputera będzie ci się żyło ekologicznie, dłużej, zdrowiej, wygodniej i w dobrej kondycji...
autor:~Zenek śpiewa dla Roberta G.
- Grunt żeby...
Najważniejsze aby na wigierki poszło przynajmniej 1 mln z budżetu aby mogły dumnie promować nas w całej Polsce. Piłka nożna jest najpop...
autor:~pffff
- Promocja miasta
Ilekroć ktoś chce wydać bez sensu pieniądze z budżetu miasta, to najczęściej pada magiczne słowo "promocja miasta". Jest to magiczne za...
autor:~Robert Grzybiński

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 23.05.2019
ATRAKCYJNE DZIAŁKI
DZIAŁKA W POBLIŻU SUWAŁK - ZIELONE KRÓLEWSKIE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: