suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
XVII edycja Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki
XVII edycja Podlaskiego Festiwalu Nauki i SztukiNajlepsze Uczelnie Wyższe z województwa podlaskiego zaprezentowały w środę (22.05) w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach swoje osiągnięcia i specjalizacje.

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to największa cykliczna impreza w północno-wschodniej Polsce. Skierowana jest nie tylko do uczniów i studentów, ale również przedszkolaków i osób starszych. Festiwal ma bowiem na celu w przystępny sposób popularyzować naukę i sztukę u osób w każdym wieku. W tym roku odbywa się pod hasłem „Algorytmy_rzeczywistości”.

Wydarzenie odbyło się już w Białymstoku i Łomży, a dziś przyszła kolej na Suwałki. Koordynatorami Festiwalu w naszym mieście były Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa i Park Naukowo-Technologiczny. Na zebranych czekały wykłady, stoiska, prezentacje oraz zabawy i doświadczenia związane z nauką. Były warsztaty dietetyczne, tajniki położnictwa, ćwiczenia emisji głosu, projektowanie oprawy wizualnej gier oraz wiele innych ciekawych zagadnień.

- Bardzo cieszy nas fakt, że od trzech lat impreza odbywa się również w Suwałkach. To dzień, w którym Uczelnie z województwa podlaskiego jednoczą siły po to, aby zachęcić do nauki. Najlepsze uczelnie prezentują to z czego słyną, są pokazy walk robotów, zajęcia z ratownictwa medycznego, czy zabiegi kosmetyczne. Otwarta formuła oraz różnorodności imprez festiwalowych pozwoli uczestnikom poszerzyć wiedzę z zakresu nauk ścisłych, technicznych, medycznych, przyrodniczych oraz humanistycznych i społecznych. Nauka fascynuje i scala i o to w tym wszystkim chodzi - mówił Dawid Harasim, rzecznik prasowy PWSZ.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 22.05.2019
UNIWERSUS
KURSY ZAWODOWE: UDT, TDT i CE NOWY KURS: ,,MANITOU...

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: