suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Świętowali strażacy
Świętowali strażacyPowiatowe Obchody Dnia Strażaka obchodziła w niedzielę (19.05) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach oraz Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji wszystkich strażaków w kościele św. Aleksandra. Później zebrani przenieśli się do Parku Konstytucji 3-go Maja, gdzie odbył się uroczysty apel. Głos zabrali między innymi Jarosław Zieliński, wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Arkadiusz Buchowski, komendant PSP w Suwałkach.

- W przeciągu ostatniego roku druhowie wyjeżdżali do około 1200 zdarzeń. Były akcje małe i stosunkowo łatwe, ale też trudne, wymagające dużej wiedzy i umiejętności. Dzięki wspólnym ćwiczeniom i udziałach w manewrach strażaków zawodowych i tych z Ochotniczych Straży Pożarnych wszystkie zagrożenia zostały usunięte profesjonalnie ratując wielokrotnie życie i zdrowie wielu osób – mówił Arkadiusz Buchowski.

- Strażaka można najłatwiej poznać po tym, że śpieszy tam skąd inni uciekają. Strażacy są ofiarni, pełni empatii, gotowi do działań na rzecz swoich bliźnich. A pracy im nie brakuje, gdyż co roku w Polsce dochodzi do ponad pół miliona różnych zdarzeń. Straż zawodowa i ochotnicza to dwa równoległe płuca systemu ochrony przeciwpożarowej w kraju. Aby uzmysłowić sobie jak ważna jest strażacka służba trzeba przywołać jedną liczbę – w każdej minucie na terenie naszego kraju jest jakieś zdarzenie do którego muszą wyruszyć strażacy. Dziękuje wam za waszą ciężką pracę i oddanie – mówił zebranym Jarosław Zieliński.

Najlepsi druhowie otrzymali wyróżnienia, medale i awanse. Na koniec w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej przy ul. Mickiewicza 15 odbył się Strażacki Piknik. Były gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy sprzętu.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- 4 maj
Dzień Strażaka jest 4 maja. Ale od paru lat termin obchodów uzależniony od terminarza pana wiceministr. W piątki i poniedziałki w regi...
autor:~Strażak mały
- Zjazd czołobitny działaczy PiS
Wojewoda plastuś, pan z kozią bródką i kandydat od wózków elektrycznych Melex ucałowali pierścień sekretarza. Kołnierowicz wazeliniarz ...
autor:~Gość

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 19.05.2019
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Urodziny dla Dzieci

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: