suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
„Cuda Panie, Cuda”
„Cuda Panie, Cuda”Wigry Suwałki wygrały 2:1 z pewnym awansu do Ekstraklasy Rakowem Częstochowa. Bytovia Bytów wygrała 2:1 z GKS Katowice. Wigry Suwałki pozostają w I Lidze. Bytovia Bytów i GKS Katowice spadają.

Przed ostatnią kolejką spotkań w piłkarskiej I lidze chyba mało kto faktycznie wierzył, że w przyszłym sezonie będzie oglądał suwalskie Wigry na pierwszoligowych boiskach. Piłka nożna potrafi jednak pisać różnorodne scenariusze i wiara w drużynę do samego końca nieraz bywa nagradzana.

Plan był prosty, a jednocześnie niezwykle trudny w realizacji. Aby wywalczyć utrzymanie Wigry musiały pokonać na wyjeździe lidera I Ligi, Raków Częstochowa oraz liczyć na zwycięstwo Bytovii Bytów z GKS-em Katowice. Zarówno pierwszy jak i drugi cel udało się zrealizować… w doliczonym czasie gry.

Wigry wyszły na prowadzenie już w 10. minucie meczu, kiedy fatalny błąd bramkarza rywali wykorzystał Bartosz Bida. Gospodarzom udało się wyrównać w 71. minucie po strzale głową Szymona Lewickiego. Biało-niebiescy walczyli jednak do końca, co przyniosło efekt dwie minuty po zakończeniu regulaminowego czasu gry. Bramkę dającą Wigrom trzy punkty zdobył Daniel Smuga i w tym momencie oczy wszystkich kibiców skierowane były na wynik meczu Bytovia – GKS Katowice. Po 90. minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1 co sprawiało, że suwalczanie mimo zwycięstwa żegnali się z I Ligą. Suwałki przed spadkiem uratował bramkarz gości - Andrzej Witan, który zdobył bramkę dla Bytovii w 97. minucie spotkania. I w tym momencie możemy tylko podziękować bytowianom, gdyż zwycięstwo Wigier automatycznie pozbawiało ich szans na utrzymanie, a mimo to walczyli do końca i ich zwycięstwo pozwoliło pozostać biało-niebieskim na pierwszoligowych boiskach.

Z I Ligi spada więc Garbarnia Kraków, Bytovia Bytów i GKS Katowice, a do Ekstraklasy awansowały Raków Częstochowa i ŁKS Łódź.