suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Czepkowanie i otwarcie Centrum Symulacji Medycznej
Czepkowanie i otwarcie Centrum Symulacji Medycznej29 studentów pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach złożyło w czwartek (16.05) uroczystą przysięgę i otrzymało białe czepki z czarnym paskiem. Oficjalnie otwarte zostało również Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej.

Czepki otrzymało 28 pielęgniarek i 1 pielęgniarz. Studenci, którzy są na półmetku swojej edukacji otrzymują białe czepki z czarnym paskiem będące symbolem pierwszego stopnia wtajemniczenia zawodowego. To moment, który w świadomości studentów powinien wyzwolić refleksję jak pracować nad sobą, aby opanować umiejętność przeżywania z chorym jego niepokoju, cierpień, nadziei i trosk oraz wyrobić takie cechy jak wyrozumiałość, czułość czy serdeczność. Podczas uroczystości nie brakowało gratulacji i podziękowań. Był też wykład okolicznościowy. Dr Ewa Fejfer-Wirbał, mówiła o „kształceniu studentów pielęgniarstwa w XXI w.”.

Tegoroczne czepkowanie połączone było z oficjalnym otwarciem Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej w PWSZ w Suwałkach, które w pełni odwzorowuje warunki i pracę na szpitalnym oddziale. Proces budowy trwał kilka lat. Uczelnia pozyskała ponad 2 miliony złotych ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Wkład własny wyniósł około 900 tysięcy i został przeznaczony na doposażenie i przygotowanie pomieszczeń. Studenci mogą tu przećwiczyć wszystko to, co może ich później spotkać w przyszłej pracy zawodowej. Obiekt został wyposażony w nowoczesne sprzęt medyczny i fantomy, które mrugają, kaszlą i oddychają. Część z prowadzonych zajęć będzie nagrywana, a następnie omawiana przez wykładowców ze studentami. Dzięki temu pielęgniarki i pielęgniarze sami będą mogli zobaczyć kiedy i jakie błędy popełnili.

- Dzięki centrum możemy kształcić pielęgniarki na najwyższym szczeblu. Bez takiej bazy nie da się już praktycznie kształcić pielęgniarek. Jest ono niezbędne do pobierania praktycznych nauk. Część zajęć praktycznych zgodnie z przepisami studenci muszą wykonywać na symulatorach. Stąd też wszystkie uczelnie zawodowe kształcące pielęgniarki muszą tego typu centra symulacji medycznej otwierać. W CSM będą prowadzone zajęcia dydaktyczne oraz organizowane egzaminy kliniczne OSCE (standaryzowana ocena umiejętności w warunkach symulowanych) - mówił Dawid Harasim, rzecznik prasowy PWSZ.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Gender
Mężczyźni też dostali czepki ?
autor:~Zenek

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 16.05.2019Wywiady

F.H.U. "HYDRAULIK"
Usługi hydrauliczne

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: