suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Dzień pełen atrakcji w PNT
Dzień pełen atrakcji w PNTWarsztaty wiedzy ekonomicznej, zajęcia z robotyki i ratownictwa medycznego czekały w środę (15.05) na uczniów szkół z regionu w Parku Naukowo-Technologicznym.

O bankowości i pieniądzach, zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz społecznej odpowiedzialności biznesu rozmawiali dziś uczniowie z Suwałk na warsztatach wiedzy ekonomicznej. Podczas zajęć młodzież pod okiem ekspertów uczyła się jak skutecznie prowadzić własną działalność gospodarczą, stworzyć biznesplan oraz zarządzać pieniędzmi. Zajęcia odbywają się w ramach konkursu „ZaPARKuj swój biznes” skierowanego do młodzieży  ze szkół średnich w wieku 16 -18 lat z terenu powiatów suwalskiego, augustowskiego i sejneńskiego. W ramach konkursu uczestnik opracowuje i zgłasza swój pomysł biznesowy, który zostanie oceniony przez Komisję. Zostanie stworzona lista rankingowa, z której 5 najwyżej ocenionych pomysłów przechodzi do finału konkursu. Trzy najlepsze pomysły otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 4000 zł za pierwsze miejsce, 3000 za drugie i 2000 złotych za miejsce trzecie. Dodatkową atrakcją jest konkurs drużynowy wiedzy o ekonomisji. Zwycięska drużyna wygrywa nagrodę dla całej klasy, którą reprezentuje wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka w Warszawie.

- W zeszłym roku odbyły się spotkania z osobami z Suwałk, które od lat prowadzą duże przedsiębiorstwa. Chcieliśmy zderzyć młodego człowieka z biznesmenem, który nie tylko jest stąd, ale też wykreował biznes, który okazał się sukcesem. Natomiast w tym roku postanowiliśmy pokazać start-upy czyli te firmy, które są w pierwszym okresie działalności, a już mają na swoim koncie sukcesy - mówił Dariusz Bogdan, prezes Parku Naukowo-Technologicznego.

To jednak nie wszystko. W PNT praktycznie codziennie odbywają się zajęcia z ratownictwa medycznego w specjalistycznym laboratorium, podczas których można trenować na symulatorach pacjenta oraz skorzystać z pierwszego w Polsce symulator ambulansu, który najwierniej odwzorowuje środowisko pracy zespołu medycznego oraz kierującego pojazdem. Dziś odbyły się również zajęcia z robotyki i informatyki adresowane do dzieci ze szkół podstawowych. Uczestnicy poznają programowanie od samych podstaw takich jak poruszanie robotem i zmienianie jego wyglądu.

- W polskich szkołach jet bardzo ścisły podział na przedmioty. Dzieci mimo, że są doskonałe z matematyki i fizyki nie potrafią połączyć tych wiadomości razem. My próbujemy pokazać jak łączyć wiedzę z różnych dziedzin nauki. Robotyka pozwala na jednoczesne stosowanie mechaniki, fizyki, elektroniki czy matematyki. - Roman Huk, dyrektor Pionu Badań i Rozwoju w PNT.

Wszyscy zainteresowani udziałem w tego typu zajęciach mogą zgłaszać się do Parku Naukowo-Technologicznego osobiście bądź telefonicznie.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 15.05.2019Wywiady

Zakład Szklarski "Kamena"
Terraria

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: