suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Wystawa wyjątkowych grafik
Wystawa wyjątkowych grafik Kolekcję grafik autorstwa uznanych i cenionych artystów znajdującą się w zbiorach Suwalskiego Ośrodka Kultury będzie można oglądać od najbliższej środy, 15. maja o godz. 18.00 w Galerii Patio SOK.

Na szczególną uwagę zasługują znakomite grafiki – akwaforty i serigrafie japońskich artystów Masakatsu Tagamiego i Koji Yamamoto, które stanowią znaczną część zbioru, ale również świetne litografie Janusza Piotrowskiego, ekslibrisy i linoryty naszych artystów: niedawno zmarłego Wiesława Osewskiego i Juliusza Szczęsnego Batury, grafiki Zdzisława Jaroszka, Lecha Pycza, Adama Panka, Czesława Wosia, Elżbiety Kowalskiej-Matuszewskiej, Józefa Jurczyszyna, Magdaleny Gozdek i Teresy Pabian – Kubackiej.

Bogata kolekcja dzieł sztuki Suwalskiego Ośrodka Kultury odziedziczona po Regionalnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Suwałkach, a wcześniej po Biurze Wystaw Artystycznych w Suwałkach liczy kilkaset pozycji. W zbiorach SOK-u jest wiele rysunków, grafik, obrazów, są również rzeźby, tkaniny i fotografie artystów lokalnych, krajowych i zagranicznych. 
Wystawa grafik, jest już kolejną po ekspozycjach "Natura Matką Ludzi" (2017/2018), "Kolekcja Suwalskiego Ośrodka Kultury" (2016), "Chłodne zaduszki" (2014). 

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 14.05.2019
ZAKŁAD STOLARSKI
ZAKŁAD STOLARSKI

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: