suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Więcej pieniędzy na sport?
Więcej pieniędzy na sport?O zmianę regulaminu dotyczącego przyznawania przez miasto Suwałki nagród sportowych i stypendiów apeluje Adam Ołowniuk, radny z klubu Łączą nas Suwałki.

Adam Ołowniuk wystosował do prezydenta Suwałk interpelację dotyczącą zwiększenia wsparcia finansowego dzieci i młodzieży uprawiających sport amatorski i młodzieżowy. Radny docenia pomoc i finansowanie przez władze miasta sportowców wyczynowych i seniorów, jednak uważa, że większy nacisk należy położyć na szkolenie dzieci i młodzieży z terenu miasta Suwałk, które uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych oraz projektach lokalnych klubów i innych stowarzyszeń sportowych. Środki finansowe powinny być przeznaczone przede wszystkim na wspieranie dyscyplin wiodących w zakresie kształcenia młodych sportowców. Mowa tu między innymi o zawodnikach lekkiej atletyki, pływania czy sztuk walki, którzy zdobywają najwyższe noty w Miejskiej Rywalizacji Sportowej. Większe środki miałyby być przeznaczone również na wsparcie kształcenia trenerów i wychowawców w klubach.

Radny zwraca uwagę, że duża część młodzieży wyjeżdża do innych miast i ośrodków szkoleniowych nie mając motywacji i wsparcia ze strony miasta do dalszego kontynuowania treningów w Suwałkach. Nagrody finansowe przyznawane utalentowanym sportowcom pozwoliłyby na refundację części wydatków między innymi na sprzęt sportowy, fizjoterapeutę czy suplementację.

- Zdaniem wielu rodziców i trenerów zmiana systemu nagradzania zawodników amatorów powinna pozytywnie wpłynąć na wzrost motywacji do kontynuacji treningu w lokalnym klubie w optymalnych warunkach, a w konsekwencji przyczyni się do wzrostu liczby wychowanków trenujących i grających w miejskich drużynach seniorskich. Idąc dalej, wzmocni poczucie identyfikacji rodziny, znajomych i społeczności lokalnej z danym klubem - czytamy w interpelacji.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- CHOCIAŻ JEDEN SIE POZNAŁ
CHOCIAZ JEDEN POZNAL SIE NA UKLDACH .UPADEK I TAK BLISKI WIGIER.TERAZ SUWAŁKI STOLICĄ SIATKÓWKI!!!!1
autor:~mania
- Wstyd
Dokładnie gościu rozwalił dobrą pakę z 2004 rocznika.Fajnie się zapowiadali ale on skutecznie ich znechęcil.Ciekawe jaka kolejną fuchę ...
autor:~Fred
- Adam tak sie nie robi!!!
Za ile się sprzedałeś dla czeska? Co ci obiecał? Jakie stanowisko dla ciebie lub twojej baby?
autor:~Karol

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 13.05.2019
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: