suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Moje Małe Mistrzostwa 2019
Moje Małe Mistrzostwa 2019Szósta edycja pikniku sportowo-rekreacyjnego z turniejem piłki nożnej odbyła się w sobotę (11.05) na boisku przy Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach.

Moje Małe Mistrzostwa to cykl turniejów piłki nożnej organizowanych przez Akademię 2012 na czele z Wojciechem Kowalewskim, byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej i założyciel Akademii. W tym roku mistrzostwa odbywają się w sześciu miastach: Ełku, Suwałkach, Olsztynie, Warszawie, Białymstoku i Grajewie. Łącznie do rywalizacji przystąpi ponad 1150 młodych sportowców.

W kwietniu turniej odbył się w Ełku, a w maju przyszedł czas na Suwałki. Na boisku przy Stadionie Lekkoatletycznym zjawiło się 16 drużyn z Suwałk i Ełku w tym między innymi Akademia 2012, AP Wigry Suwałki, Rona 03 Ełk czy Piłkarskie Talenty Ełk. Boisko podzielone zostało tak, aby jednocześnie odbywać się mogły cztery spotkania. Zespoły złożone z zawodników i zawodniczek z rocznika 2011 i 2012 spotkania rozgrywały w systemie Funino - 3 na 3 zawodników na 4 bramki.

- Głównym celem Moich Małych Mistrzostw jest promowanie piłki nożnej na tym pierwszym etapie nauczania: budowania pasji do sportu i aktywnego spędzania czasu. Granie w systemie funino w bardzo naturalny sposób kształtuje indywidualne umiejętności zawodników, oswaja ich z koniecznością podejmowania decyzji. Mamy tu dużo pojedynków jeden na jeden, zmiany kierunku gry, dryblingi czyli te elementy, które później obserwujemy na profesjonalnym poziomie. Jest dużo bramek, dużo emocji, ale również dużo elementów typowo piłkarskich opartych na rywalizacji i dobrej zabawie. W naszym turnieju nie ma podziału na miejsca, zwycięzcami są wszyscy uczestnicy – mówił Wojciech Kowalewski.


Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 11.05.2019Ogłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: