suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Nowe autobusy i system roweru miejskiego
Nowe autobusy i system roweru miejskiegoO dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego starają się władze miasta Suwałki. W planie jest zakup 15 autobusów zasilanych gazem oraz utworzenie 12 stacji rowerowych na terenie miasta.

Suwalski Ratusz przymierza się do wymiany taboru autobusów komunikacji miejskiej. Obecnie używane pojazdy mają już ponad 10 lat, są zawodne i występują w nich liczne usterki. Wszystko to generuje wzrost kosztów eksploatacyjnych i nie gwarantuje prawidłowego wykonywania usług przewozowych. Dodatkowo większość aktualnie użytkowanych w Suwałkach autobusów nie spełnia obowiązujących norm emisji spalin. Z tego też powodu władze miasta złożyły do Urzędu Marszałkowskiego wniosek o dofinansowanie projektu pod nazwą ,,Poprawa jakości systemu transportu publicznego w mieście Suwałki – III etap”. Całkowita wartość projektu opiewa na blisko 30 milionów złotych. W planie jest zakup 15 niskopodłogowych i klimatyzowanych autobusów zasilanych gazem CNG. Pojazdy te będą współpracować z funkcjonującym elektronicznym systemem zarządzania komunikacją miejską. Projekt przewiduje też dostosowanie warsztatu i diagnostyki Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej do obsługi autobusów zasilanych CNG.

- Zastąpienie starych i niespełniających aktualnych norm emisji pojazdów przez jednostki niskoemisyjne przyczyni się do zredukowania emisji CO2 o 62,5% w stosunku do stanu obecnego. Zakup nowoczesnego taboru w połączeniu z systemem roweru miejskiego ma doprowadzić do trwałej zmiany schematów mobilności mieszkańców, redukcji zatłoczenia komunikacyjnego i ograniczenia hałasu ponieważ pojazdy napędzane CNG są znacznie cichsze od pojazdów z silnikiem diesla – mówi Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk.

Ważnym elementem projektu jest też system roweru miejskiego. Miasto chce utworzyć 12 stacji rowerowych w całych Suwałkach i zakupić 120 rowerów – 108 zwykłych, 2 tandemy i 10 rowerów elektrycznych.

Do projektu została również wpisana przebudowa ul. Daszyńskiego, gdzie ma powstać ścieżka rowerowa o długości ponad pół kilometra, chodnik, zatoka parkingowa i zatoka autobusowa z przystankiem, peronem i zjazdami, a także rozbudowa ul. Leśnej z połączeniem do ul. Raczkowskiej wraz z przebudową skrzyżowania ul. Raczkowskiej z ul. Leśną i ul. Wojczyńskiego. Decyzja o tym, czy miasto dostanie dofinansowanie zapadnie w lipcu tego roku.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Potrzeba matką wynalazku
Słyszałem w radiu wiceprezydenta speca od komentowania zwolnień .W toku rozmowy wyszło ,że miasto Suwałki ubiega się o ponad 20mln zł z...
autor:~PL
- Do ~Vincent
Passat Ci nie wystarcza? Masz dwa auta z tego co wiem.
autor:~spostrzegawczy
- Wykluczeni transportowo
Kolejny doskonały pomysł suwalskiego Ratusza. Mnie interesuje, aby rowery były na ul. Łokietka w okolicach mojej hawiry. :-)
autor:~Vincent

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 10.05.2019
ATRAKCYJNE DZIAŁKI
DZIAŁKA BUDOWLANA PŁOCICZNO-TARTAK

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: