suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Będą zmiany w organizacji ruchu?
Będą zmiany w organizacji ruchu?Z propozycją utworzenia ronda lub ustawienia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Łąkowa, Zastawie proponuje radny Zbigniew De-Mezer.

Wszystko to w związku z rozpoczynająca się wkrótce rozbudową Szkoły Podstawowej nr 4. Po zrealizowaniu dodatkowego budynku przy szkole, powstanie również parking. Radny proponuje utworzenie w tym miejscu wprowadzenia nakazu skrętu w prawo z tego miejsca, jak również z parkingu znajdującego się przy Biedronce. Jak argumentuje Zbigniew De-Mezer obecnie, jak i w przyszłości w godzinach rannych skręt w lewo jest prawie niemożliwy, a jednocześnie stwarza duże zagrożenie i powoduje dodatkowe korki.

Ponadto skierowanie ruchu w prawo spowoduje dodatkowe dociążenie skrzyżowania ulic Wojska Polskiego, Zastawia i Łąkowej.

W związku z tym radny proponuje sugestii o zbudowaniu na tym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej lub ronda. Oba rozwiązania wydają się odpowiadać bowiem na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców miasta, którzy już teraz mają bardzo duże problemy z włączeniem się do ruchu, a także z wykonaniem manewru skrętu w lewo.

Tego typu rozwiązanie w znaczący sposób rozładuje ruch spod szkoły, a jednocześnie udrożni skrzyżowanie. Inwestycja ma zostać ujęta w budżecie na przyszły rok.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Infrastruktura
Im lepsze drogi tym więcej samochodów. To nigdy się nie skończy. Niech miasto inwestuje w ruch komunikacji publicznej, rowerowy i piesz...
autor:~głos_rozsądku
- jasne
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ pytanie tylko dla kogo?
autor:~kfkfk
- Rondo - bardzo dobry pomysł.
Bardzo dobry pomysł. Rondo jest chyba najbezpieczniejszym ze skrzyżowań bo wymusza określone i w zasadzie jedyne możliwe zachowanie to ...
autor:~Misza

wszystkie komentarze »


IBN Lipiec
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 17.04.2019
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: