suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Sukces suwalskiego Chóru Kameralnego
Sukces suwalskiego Chóru Kameralnego Suwalski Chór Kameralny zakwalifikował się do udziału w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym, który odbędzie się w Turcji pod nazwą "Chanakkale International Choir Festival.2019.

Kwalifikacja chórów odbyła się na podstawie przesłanych nagrań oraz weryfikacji internetowej poprzez portale takie jak: facebook, youtube i inne. Jak poinformował Grzegorz Bogdan - dyrygent suwalskiego chóru, program konkursowy jest dość zróżnicowany. Składa się zarówno z utworów barokowych, romantycznych i współczesnych. Szczególne miejsce zajmuje w nim muzyka polskich kompozytorów między innymi: Macieja Zieleńskiego, Stanisława Moniuszki czy Stanisława Moryto.

W programie konkursowym musi znaleźć się jeden obowiązkowy utwór kompozytora tureckiego wykonany w tym właśnie języku. Ponadto suwalski Chór Kameralny zaprezentuje pieśni związane z lokalnym folklorem, opracowanych na występ solowy, chór mieszany oraz zespół instrumentalny. Jak podkreśla Grzegorz Bogdan, zespół stale szlifuje formę, jednak nie jest to łatwe gdyż ma szereg koncertów, które realizowane są na bieżąco.

Do konkursu zakwalifikowało się łącznie 18 chórów z całego świata, między innymi: Ukrainy, Węgier, Ekwadoru, Bułgarii, Serbii, Chorwacji, Grecji oraz wielu innych. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć suwalski chór w drodze do sukcesu mogą zrobić to poprzez dokonywanie wpłat » na realizację podróży.


Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 15.04.2019
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: