Login:
Hasło:
Wiadomości
Nareszcie zwycięstwo
Nareszcie zwycięstwoPierwszy mecz pod wodzą nowego trenera i pierwsze zwycięstwo. Wigry Suwałki wygrały przed własną publicznością z Bytovią Bytów 4:2 i opuściły strefę spadkową.

Na siedem kolejek przed końcem sezonu 2018/19 w piłkarskiej I Lidze Wigry Suwałki znajdowały się w strefie spadkowej i aby ratować sezon postanowiły zatrudnić nowego szkoleniowca. Zespół w roli trenera objął Mirosław Smyła, a doradcą zarządu do spraw sportowych został Marek Jóźwiak. Nowy duet stanął przed trudnym zadaniem utrzymania zespołu w I Lidze i już pierwszy mecz z Bytovią był z gatunku tych, które trzeba wygrać za wszelką cenę. Zwycięstwo pozwoliłoby uciec ze strefy spadkowej, a porażka z bezpośrednim rywalem z dołu tabeli praktycznie przypieczętowałaby zesłanie na drugoligowe boiska. Drużyna z Suwałk zareagowała w najlepszy możliwy sposób, pokonując Bytovię i awansując w tabeli na bezpieczne miejsce.

Na pierwszą bramkę w wykonaniu gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Doskonale zachował się Karol Mackiewicz, który przejął piłkę w środkowej części boiska i sam zakończył akcję Wigier, pokonując bramkarza rywali. Dobry początek nie przyniósł jednak wielu emocji w kolejnych minutach. Wigry częściej utrzymywały się przy piłce, ale bez dogodnych sytuacji bramkowych. Gra toczyło się głównie w środkowej części boiska i do przerwy więcej bramek już nie padło.

Druga część meczu rozpoczęła się podobnie jak pierwsza szybko zdobytą bramką przez gospodarzy. W 54. minucie meczu składną akcję całego zespołu wykończył Filip Karbowy, który dopiero dwie minuty wcześniej wszedł na boisko za Karola Mackiewicza. Po godzinie gry było już 3:0 dla gospodarzy, a celnym uderzeniem w światło bramki popisał się Hiszpan Joel Huertas. W 65. minucie pierwsze trafienie dla gości zaliczył Maksymilian Hebel, który zdobył gola po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego. Trzy minuty później piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Wiktor Biedrzycki i gracze Bytovii mieli okazję na kolejne trafienie z rzutu karnego. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Filip Burkhard i precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza Wigier. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. W doliczonym czasie gry wynik na 4:2 ustalił Robert Bartczak, który wykorzystał doskonałe podanie od Kamila Sabiłło i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.

Zwycięstwo pozwoliło biało-niebieskim zrównać się punktowo z Bytovią, a dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedzić rywala w tabeli i tym samym zepchnąć go na miejsce grożące spadkiem. Piłkarze z Suwałk mogą na chwilę odetchnąć, ale walka o byt w I Lidze trwa nadal. Do rozegrania zostało jeszcze sześć spotkań. Najbliższe z nich Wigry zagrają na wyjeździe już w czwartek (18.04), a ich rywalem będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała.