Login:
Hasło:
Wiadomości
Ślepsk krok bliżej zwycięstwa
Ślepsk krok bliżej zwycięstwaO pierwszy złoty medal w historii występów w siatkarskiej I Lidze walczą zawodnicy Ślepska Suwałki. Pierwszy mecz finałowy przeciwko Stali Nysa biało-niebiescy wygrali 3:0.

Po wyeliminowaniu Lechii Tomaszów Mazowiecki w półfinale fazy play off, siatkarze Ślepska Suwałki rozpoczęli walkę o złoty medal z drużyną Stali Nysa. Suwalski zespół w swoim dorobku ma już brązowy i srebrny medal, jednak do tej pory nie udało się zwyciężyć w finale. Po pierwszym meczu na terenie rywala bliżej zwycięstwa są siatkarze Z Suwałk.

W pierwszym secie raz jedna raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. W pierwszej fazie meczu to Ślepsk zyskał dwa punkty przewagi, by w połowie seta przygrywać pięcioma punktami. Biało-niebiescy doprowadzili jednak do remisu po 21, a w nerwowej końcówce, podczas której gospodarze mieli wiele uwag do pracy sędziego, suwalczanie wykorzystali sytuację i wygrali partię 25:23. Drugi set miał przebieg podobny do tego co można było zobaczyć w pierwszej partii. Gospodarze poprawili skuteczność i współpracę bloku z obroną i w połowie seta prowadzili pięcioma punktami, jednak ponownie gościom udało się doprowadzić do remisu 21:21. Ostatnie słowo znów należało do podopiecznych Mateusza Mielnika, których skuteczne ataki pozwoliły wygrać 25:23. Trzecia partia, mimo nerwowego początku to już zdecydowana dominacja przyjezdnych. Zawodnicy Stali nie byli w stanie przeciwstawić się doskonale dysponowanym tego dnia rywalom i set zakończył się wysokim zwycięstwem suwalczan 25:17. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został siatkarz Ślepska Jan Tomczak.

W rywalizacji do trzech zwycięstw Ślepsk prowadzi ze Stalą 1:0. Drugie spotkanie rozegrane zostanie już w piątek (12.04) o godzinie 18.30. Później rywalizacja przeniesie się do Suwałk. Trzeci mecz odbędzie się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji 18 kwietnia.