suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Ratownictwo Nocą
Ratownictwo NocąPoród w toalecie, pobicie podczas libacji, symulant i hipotermia – Z wszystkim tym musieli zetknąć się studenci PWSZ. Wszystko działo się pod osłoną nocy.


II edycja wyjątkowej w skali całego kraju akcji: „Ratownictwo Nocą” już za nami. To wyjątkowe zajęcia praktyczne, podczas których studenci ratownictwa medycznego szkolą się w najlepszy możliwy sposób, czyli niezwykle realistyczny. Wykładowcy, wspierani m. in. przez Pogotowie Ratunkowe z Suwałk, Olecka, Augustowa, czy dyspozytora medycznego, chcą przygotować przyszłych ratowników medycznych do typowej „pracy w terenie”, czyli sytuacji, z jakimi będą stykać się na co dzień. Musieli zatem zetknąć się z pacjentem, który symulował różne schorzenia, pomóc kobiecie, która urodziła w toalecie, zająć się ofiarami pobicia podczas libacji alkoholowej oraz uratować mężczyznę wyciągniętego z rzeki w stanie hipotermii.
W ćwiczeniach uczestniczyło osiem trzyosobowym drużyn złożonych ze studentów II i III roku. W rolę pozorantów, a jednocześnie świetnych aktorów wcielili się natomiast najmłodsi studenci ratownictwa medycznego. Poczynania przyszłych ratowników były cały czas oceniane, a po zakończeniu zajęć (czyli już po północy) dokładnie omawiane.
Organizatorami akcji byli wykładowcy ratownictwa medycznego PWSZ w Suwałkach (Katarzyna Zackiewicz, Izabela Gorlo i Tomasz Dziokan).
Wkrótce pojawi się również film z „Ratownictwa Nocą”.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 11.04.2019
ATRAKCYJNE DOMY
Dom z lokalem usługowym w Puńsku

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: