suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Prezydent mówi dość
Prezydent mówi dośćJuż po raz drugi prezydent Czesław Renkiewicz wystosował oświadczenie w sprawie podwójnych obchodów świąt państwowych, a także istotnych dla regionu rocznic. Jak zaznaczył chce zakończenia podziału na my i oni.

Od ponad dwóch lat w Suwałkach podczas uczczenia ważnych historycznych wydarzeń dochodzi do przeprowadzenia podójnych obchodów. Osobno organizowane są one przez samorząd i wojsko. Prezydent Renkiewicz nie ukrywa jednak, że zarówno on, jak i wielu mieszkańców ma już dość podziału na „my i oni”, które jak stwierdził skutecznie rozbijają jedność wspólnoty samorządowej. W tej sprawie wydał wczoraj stosowne oświadczenie.

"Jak każdego roku, tak i w 2019 obchodzić będziemy w Suwałkach wiele znaczących rocznic, świąt narodowych i państwowych oraz wydarzeń lokalnych. Już za kilka tygodni będzie Święto Narodowe Trzeciego Maja. W tym roku 24 sierpnia obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania przez Suwałki i Suwalszczyznę niepodległości. 1 maja minie też 15 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej, a 4 czerwca będzie 30. rocznica częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu w 1989r.

Pragnę zaprosić mieszkańców naszego miasta do udziału w tych wydarzeniach i wspólnego świętowania. Moim pragnieniem jest żeby w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasze Miasto każdy mieszkaniec jak równy z równym mógł świętować w duchu lokalnego patriotyzmu do naszego miasta. Zależało mi zawsze na tym, żeby w ważnych wydarzeniach w życiu miasta mogli brać udział wszyscy mieszkańcy, bez względu na poglądy polityczne i wzajemne uprzedzenia.
Dlatego też konsekwentnie zapraszam wszystkich do udziału w obchodach ważnych narodowych, państwowych oraz miejskich świąt i rocznic. Zaproszenia kieruję zarówno do przedstawicieli partii rządzącej, jaki i też opozycji oraz wszystkich instytucji państwowych i samorządowych. Tak czynimy w Suwałkach od kilkunastu już lat. Kierujemy się zasadą, że w Suwałkach jest miejsce dla wszystkich i przy tego typu uroczystościach powinniśmy być wszyscy razem.

Od przeszło dwóch lat obserwujemy postępowanie, które niepotrzebnie wprowadza do naszego miasta, podział na „my i oni” oraz przenosi standardy polityki krajowej do Suwałk. Doprowadziło to do oddzielenia służb mundurowych, suwalskiego wojska oraz państwowych instytucji od suwalskiego samorządu i większości mieszkańców miasta. Dowodem na to jest konkretne zachowanie w relacjach z suwalskim samorządem. Nikt nie kwestionuje państwowości tych służb i ich podległości. Jednak przez wiele lat udawało się w Suwałkach tworzyć właściwe relacje i współpracę z samorządem i mieszkańcami naszego miasta. Teraz niestety jest inaczej. Uroczystości organizowane przez miasto są bez udziału wojska, służb mundurowych oraz przedstawicieli instytucji państwowych. Nasze zaproszenia i propozycje współpracy pozostają bez odzewu.
Suwalczanie pytają, czy taka sytuacja jest normalna. Dlaczego wspólnie nie możemy obchodzić w naszym mieście ważnych dla Narodu polskiego i Suwalczan świąt i rocznic?

Dlatego też po raz kolejny pragnę zaprosić do współpracy i współdziałania. Reprezentując mieszkańców Suwałk zwracam się więc z tym apelem i prośbą do reprezentantów polskiego Rządu i Parlamentu oraz do wszystkich suwalskich służb mundurowych i pracowników instytucji państwowych.Chciałbym żebyśmy w Suwałkach wszyscy razem, godnie i uroczyste obchodzili święta państwowe, narodowe i samorządowe oraz współdziałali na rzecz rozwoju naszego miasta".

Prezydent Miasta Suwałk- Czesław Renkiewicz


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- do starzec
A z prezydentem to byli między innymi towarzysze PZPR i funkcjonarjusze SB byle PRL .
autor:~klos
- wiadomo
ze to filipowiaki tak majo fabrycznie bo wszystkie z procy karmione brrr
autor:~siwy dym
- Spoko gość
Wygląda, że chcesz żeby Renkiewicz przyłączył się do obchodów z Zielińskim i budził ludzi rano na salwę 4:45. Wtedy na pewno przyjdzie ...
autor:~XXYY

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 27.03.2019Wywiady

ATRAKCYJNE DOMY
Dom z lokalem usługowym w Puńsku

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: