suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
"Book Smile" w Suwałkach
Właśnie zakończył się projekt "Book Smile" realizowany przez ostatnie cztery miesiące przez uczennice z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach, a wszystko to w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Głównym celem projektu było propagowanie wśród dzieci czytania bajek, opowiadań czy legend jako sposobu na rozwój, kształcenie i zdobywanie wiedzy. Tego typu działanie ma za zadanie rozwijanie wyobraźni i pobudzenie kreatywności wśród najmłodszych. Jak mówią koordynatorki projektu mają nadzieję, że poprzez tą kampanię zachęciły dzieci do samodzielnego czytania oraz kształtowania umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji w postaci bibliotek szkolnej i miejskiej.

Działając na rzecz rozwoju czytelnictwa nastolatki prowadziły szereg różnego rodzaju zajęć. Wśród nich znalazły się między innymi: warsztaty edukacyjne poświęcone upowszechnieniu czytelnictwa - zajęcia odbyły się w 15 placówkach oświatowych na terenie miasta w których uczestniczyło blisko 500 dzieci. Kolejnym wydarzeniem było zorganizowanie Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka w Szpitalu Wojewódzkim. Natomiast w Bibliotece Publicznej odbyła się akcja czytelnicza "Book Smile czyta dzieciom" skierowanej do dzieci i ich rodziców, podczas której zaproszeni goście czytali bajki. Wśród zaproszonych gości znalazła się między innymi Grażyna Serafin, st. kap. Anna Dworak-Petrikas, Nicolasa Angello z Młodzieżowej Rady Miasta, piłkarze z Suwalskiego Klubu Sportowego Wigry - Adrian Jurkowski i Sebastian Bergier, Julia Olszewska z 10 Suwalskiej Drużyny Harcerek "Cordis" im. Zdzisławy Bytnarowej.

Projekt Book Smile idealnie wpisał się w działania Fundacji "ABCXXI — Cała Polska czyta dzieciom", która wsparła inicjatywę. Młodzież mogła również liczyć na wsparcie czołowych polskich wydawnictw m.in. Społecznego Instytutu Wydawniczego „Znak”, Wydawnictwa Zakamarki, Wydawnictwa Olesiejuk oraz Wydawnictwa Dreams, które przekazały książki i gadżety czytelnicze na realizację projektu. Natomiast patronem honorowym projektu została Młodzieżowa Rada Miasta.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 26.03.2019
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: