suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Obrazy z potrzeby serca. Nowa książka SOK
Obrazy z potrzeby serca. Nowa książka SOK Na spotkanie z autorami prac ilustrujących książkę „Duchowość w sztukach wizualnych Pracowni Sztuk Pięknych SOK - dzienniki humanistyczne” zaprasza Suwalski Ośrodek Kultury.

Książkę pod tym samym tytułem wydał w 2018 roku Suwalski Ośrodek Kultury. Teraz będzie można zobaczyć drugi tom publikacji na temat kreatywnych działań pracowni prowadzonej przez Mieczysława Iwaszko - artysty plastyka, instruktora ośrodka i pedagoga.

Lektura przeznaczona jest dla nauczycieli, rodziców, wychowawców, dzieci i młodzieży oraz dla wszystkich, którzy poszukują artystycznych dróg wyrazu. Idea cyklu stworzona została w oparciu o autorski program prowadzącego pracownię. Instruktor i jego podopieczni dzielą się z czytelnikiem swoimi przemyśleniami, tworząc humanistyczny dziennik opisujący codzienność młodego artysty, odkrywającego w sobie talent i siłę pasji. Niezwykle ciekawe są zapiski młodzieży, tytułowe dzienniki w których opisuje jak tworzy obrazy z potrzeby serca, dlaczego porusza ich taki a nie inny temat, co decyduje o wyborze kolorystyki, formatu i wszystkiego, co wpływa na poetykę obrazu. Doświadczenia uczestników zajęć są niezwykłą lekcją pokory, pracowitości i cierpliwości w dążeniu do celu.

Książka, wydana została w ramach programu „Edukacja Kulturalna” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tytuł projektu: „Dedal w Ośrodku Kultury – pomysł, projekt, realizacja, ekspresja artystyczna”, jest dostępna w Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach, bibliotekach szkolnych w regionie oraz książnicach na terenie gmin powiatu suwalskiego.

Wernisaż i prezentacja książki odbędzie się w piątek 15. marca o godzinie 18.00 w foyer Suwalskiego Ośrodka Kultury. Ilustracje będzie można oglądać do 30. kwietnia. Wstęp wolny.


Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


AZS | 13.03.2019
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
"Obóz przetrwania" w Szklarskiej Porębie

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: