Login:
Hasło:
Wiadomości
Dwa zwycięstwa Ślepska Suwałki
Dwa zwycięstwa Ślepska SuwałkiAwans do kolejnej rundy fazy play off coraz bliżej. W rywalizacji do trzech zwycięstw Ślepsk prowadzi 2:0 z BBTS Bielsko-Biała.

W obecnym sezonie obie ekipy mierzyły się ze sobą trzykrotnie: dwa razy w Lidze i raz w Pucharze Polski. Za każdym razem zwyciężali rywale. Przełamanie przyszło jednak w kluczowym momencie sezonu. W piątek (08.03) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, podczas pierwszego meczu fazy play off, górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli 3:1. W pierwszym, najbardziej zaciętym secie tego meczu przez większość czasu na prowadzeniu byli goście, którzy potrafili wyjść na czteropunktowe prowadzenie. Przyjezdni mieli na rękach piłkę setową, którą wybronił zespół z Suwałk i to on ostatecznie triumfował w tej partii 26:24. W drugim secie to gospodarze uzyskali cztery punkty przewagi nad rywalem, z tą różnicą, że biało-niebiescy nie pozwolili rywali odrobić strat i wygrali 25:21. BBTS odpowiedział w trzeciej partii, którą wygrał 21:25, ale ostatnie słowo należało do podopiecznych Mateusza Mielnika. Czwartego seta Ślepsk wygrał 25:23 i całe spotkanie 3:1, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo nad BBTS Bielsko-Biała w tym sezonie. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został siatkarz Ślepska, Jakub Rohnka.

W sobotę (09.03) obie ekipy znów spotkały się w suwalskiej hali i ponownie górą byli gospodarze. Początek meczu wyglądał niemal identycznie jak poprzedniego dnia. Goście utrzymywali niewielką przewagę przez większość czasu, a na końcu lepszy był Ślepsk, wygrywając 26:24. Niesieni dopingiem kibiców suwalscy siatkarze drugą partię rozpoczęli od zdobycia sześciu punktów z rzędu. Przewaga z biegiem czasu malała, ale nie na tyle by przyjezdni mieli szansę odwrócić losy rywalizacji. Gospodarze drugą partię wygrali 25:22, a trzecią 25:23. MVP meczu został siatkarz Ślepska, Patryk Szwaradzki.

W rywalizacji do trzech zwycięstw Ślepsk Suwałki prowadzi z BBTS Bielsko-Biała 2:0 i jest już o krok od awansu do najlepszej czwórki obecnego sezonu. Mecz numer trzy, tym razem na terenie rywala, rozegrany zostanie 19. marca.