suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Zmiany w zarządzie
Zmiany w zarządzie Dwa największe związki zawodowe PKS Nova żądały odwołania zarządu spółki, a wszystko to za sprawą jednej z medialnych wypowiedzi wicemarszałka województwa - Marka Olbrysia. Czego dotyczyła sprawa?

Podczas jednego z wywiadów wicemarszałek województwa podlaskiego - Marek Olbryś zapowiedział zmiany w spółce PKS Nova. Jego zdaniem należy zmienić cały zarząd, a same przedsiębiorstwo potrzebuje pomysłów, które przełożą się na poprawę kondycji finansowej, co w efekcie ma wpłynąć na poprawę warunków transportu publicznego.

- Moim zdaniem spółka była źle zarządzana - mówił podczas spotkania Marek Olbryś. - Musi być powołany zarząd. Ta beznadzieja i taki marazm w firmie musi się skończyć, ona musi być zarządzana zgodnie z nowoczesnymi zasadami. Pracownicy muszą dokonywać weryfikacji własnych poglądów i oceny tej firmy, muszą więcej włożyć i pracy i serca w tę firmę, żeby ona odrodziła się i mogła służyć mieszkańcom - kontynuował wicemarszałek.

Do tej wypowiedzi odniosły się związki zawodowe działające w spółce. Ich zdaniem wypowiedź wicemarszałka idealnie odzwierciedlają obecną sytuację przedsiębiorstwa, któremu połączenie kilku spółek nie służy, a wręcz przeciwnie generuje dalsze problemy na czym tracą wszyscy. W piśmie skierowanym do rady nadzorczej związkowcy domagają natychmiastowego podjęcia działań. - Nasza firma jest spółką prawa handlowego, a jej celem powinien być zarobek. Gospodarowanie porzez sprzedaż nieruchomości kiedyś się wyczerpie, a ciągłe dokapitalizowanie spółki przez właściciela nie uratuje jej przed najgorszym - czytamy w piśmie.

Przypomnijmy, że spółka PKS Nova powstała w 2017 roku w wyniku połączenia działających wcześniej niezależnie spółek PKS w Łomży, Zambrowie, Suwałkach, Siemiatyczach oraz Białymstoku. Już wtedy łączenie kilku przedsiębiorstw wzbudzało wiele kontrowersji. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorstwo miało stanąć na nogi. Jednak nie wszystkie z założeń powiodły się co skutkuje między innymi coraz większą ilością likwidowanych połączeń.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Do ~Budrys
Jak przestępstwo popełnia policjant to sprawa jest ustawiana na wyciszenie. Odnośnie kradzieży to Golubek z KMP Suwałki na pisnie wydał...
autor:~spostrzegawczy
- Spostrzegawczy
Uzupełnij olej.
autor:~Budrys
- ....uzupełnienie.
Od 29.05.2015 r czekam aż suwalska KMP skieruje sprawę do sądu, a czemu nie kieruje? A bo kradzieży dokonał przestępca Andrzej Tyczkows...
autor:~spostrzegawczy

wszystkie komentarze »


Nieruchomości - Puńsk
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 08.03.2019
ATRAKCYJNE DOMY
DOM CAŁOROCZNY W ATENACH, GM. NOWINKA

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: