suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Walka na wyniszczenie trwa
Walka na wyniszczenie trwaOd piątku (01.03) część kursów suwalskiej komunikacji miejskiej wykonuje prywatny przewoźnik z Olsztyna. Firma, która podpisała umowę z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej na okres 16 miesięcy wzbudza wiele kontrowersji. Czego dotyczą?

Pasażerowie linii 19 i 20 skarżą się na obsługę wykonywanych połączeń, przejętych na początku miesiąca przez podwykonawcę. Zarzucają przewoźnikowi, że kursy przez niego obsługiwane mają znaczne opóźnienia. Kierowcy nie znają topografii miasta, a nawet podstawowych znaków drogowych. Pod znakiem zapytania stawiają również bezpieczeństwo przewożonych pasażerów.

Do sprawy odniósł się Dariusz Przybysz, prezes PGK. Jak twierdzi tego typu pomówienia pojawiają się od samego początku przejęcia części linii przez firmę z Olsztyna. Dotyczą one między innymi: jazdy pod wpływem alkoholu, jazdy autobusem po krawężnikach, trawnikach, a także wiele innych. - Jest jakaś grupa kierowców PGK, która próbuje szykanować podwykonawcę - mówi. - To jest sytuacja nienormalna - dodaje.

Według prezesa spółki stawiane zarzuty nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Bowiem przed przejęciem części kursów kierowcy zostali przeszkoleni w tym zakresie. - Są kamery zainstalowane na pojazdach. Jest to udokumentowane, że z kierowcami jeżdżą nasi pracownicy - mówi prezes. Ponadto część osób to pracownicy spółki, którzy przez pewien okres będą obsługiwać zadania podwykonawcy, dlatego stawiane zarzuty nie mogą mieć pokrycia w rzeczywistości. - Mimo tych szykan nie ma potwierdzenia, że są jakieś nieprawidłowości - mówi Dariusz Przybysz.

Policja potwierdza, że do tutejszej komendy wpłynęły dwa zawiadomienia, które dotyczyły jazdy pod wpływem alkoholu jednego z kierowców komunikacji miejskiej. Przybyli na miejsce funkcjonariusze poddali badaniu mężczyznę, jednak nic ono nie wykazało.

Jak długo potrwa ewidentny konflikt w spółce nie wiadomo. Nie ma pomysłu również na to, w jaki sposób go rozwiązać. Jak mówi prezes PGK, nowy przewoźnik pokazał, jakie powinny być standardy w obsłudze pasażerów, co wyraźnie nie podoba się pewnej grupie kierowców. - Wygląda na to, że będzie trzeba podnieść standardy pracy w spółce - dodaje.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Rozkład
Szkoda, że z góry większość ludzi patrzy wrogo na kierowców Fastera. Niestety prywatny przewoźnik to nie ich wymysł. Rozkłady jazdy ust...
autor:~Asia
- Kierowcy
Koła kierowca rajdowca kazał posprejować żeby mieć pretekst by wypłacić mniejszą pensję. Kierowcy jeżdżący w fasterze wcale nie chcą ta...
autor:~Michalina
- ..."cyrk w mieście".
Odnosnie z sytuacją z komunikacją na mieście można powiedzieć "nie mój cyrk, nie moje małpy", co jedynie Prezydent Czesław Renkiewicz m...
autor:~spostrzegawczy

wszystkie komentarze »


Nieruchomości - Puńsk
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 07.03.2019
ATRAKCYJNE DOMY
Dom z lokalem usługowym w Puńsku

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: