suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Jubileuszowy Kaziuk. Folklor, muzyka, rękodzieło
Jubileuszowy Kaziuk. Folklor, muzyka, rękodziełoSuwalski jarmark odpustowy ma już 20 lat. Pierwsza marcowa niedziela to obowiązkowy spacer wśród kolorowych kramów z rękodziełem ludowym, artystycznym rzemiosłem, regionalnymi przysmakami. Umilą go zespoły i kapele ludowe, które do Suwałk przyjadą z całego regionu. W programie liczne atrakcje, m.in. konkurs ubijania masła, krwiobus i pokaz pierwszej pomocy.

W niedzielę 3 marca w godzinach 10.00-15.00 przy ulicy Patli i Witosa odbędzie się XX Jubileuszowym Kaziuku Suwalskim. Podczas inauguracyjnej Mszy Świętej w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza wystąpi Suwalski Chór PRIMO pod dyrekcją dr. Ignacego Ołowia.

O godzinie 10.20 na scenie plenerowej przy ulicy Patli prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz i proboszcz parafii Kazimierza Królewicza ks. Lech Łuba oficjalnie otworzą XX Jubileuszowy Kaziuk Suwalski. Następnie wystąpią zespoły ludowe i kapele z Suwalszczyzny m.in. Kapela Zespołu Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA, Zespół SZUWARKI z Wiżajn, Zespół BAKAŁARZ z Bakałarzewa, solistka Anna Andruszkiewicz z Wiżajn, Zespół JEZIORANKI z Wiżajn, SZESZUPIAKI z Rutki Tartak. Będziemy mogli zobaczyć zanikający już tradycyjny sposób ubijania masła. W konkursie wezmą udział gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Suwałki.

O godzinie 12.00 na scenie plenerowej podczas Koncertu Galowy wystąpią: Kapela PRZEROŚLAKI, Małgorzata Makowska, Kapela ONEGDAJ, Zespół ZNAROKU z Przerośli, Zespół ZORNICZEŃKA z Wysokiego z solistką Stanisławą Czuper, Zespół WIGRANIE ze Starego Folwarku oraz Zespół UWROCIE z Suwałk.
W czasie trwania Kaziuka, już od godziny 10.00 aż do 15.00, będzie można odwiedzić liczne stoiska. Blisko 120 wystawców będzie oferowało wyroby rękodzielnicze, rzemiosło artystyczne (m.in.: torby, wyroby z drewna), wyjątkowe przysmaki kuchni regionalnej (wędliny, sery, sękacze, chleby, miody), palmy, pisanki i wiele innych produktów.
Przy okazji wszyscy chętni będą mogli odwiedzić KRWIOBUS i oddać krew, a w namiocie PWSZ w Suwałkach zmierzyć ciśnienie, poziom glukozy lub wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy.
Patronat nad XX Kaziukiem Suwalskim objęli prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz oraz Jerzy Mazur, Biskup Diecezji Ełckiej

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 26.02.2019
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: