suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Wyrok w sprawie usiłowania zabójstwa córki
Wyrok w sprawie usiłowania zabójstwa córkiNa rok więzienia skazał sąd Wojciecha K. oskarżonego o usiłowanie zabójstwa 14-letniej córki. Wyrok zapadł we wtorek (05.02) w Sądzie Okręgowym w Suwałkach.

Do zdarzenia doszło w lutym 2018 roku. Mężczyzna w wyniku domowej awantury z córką próbował zadać jej ciosy nożem w brzuch. Poszkodowanej udało się uciec do łazienki i zawiadomić policję z telefonu komórkowego, jednak na tym się nie skończyło. Oskarżony wyważył drzwi i próbował udusić córkę ręcznikiem. Policjanci zatrzymali mężczyznę, a 14-latka z ranami ciętymi została przewieziona do szpitala.

Prokuratura domagała się dla oskarżonego kary ośmiu lat pozbawienia wolności, a obrona wnosiła, by mężczyzna nie odpowiadał za próbę zabójstwa, a jedynie za zranienie córki. Sąd przychylił się do wniosku obrony. Sędzia Maciej Romotowski z Sądu Okręgowego w Suwałkach w uzasadnieniu wyroku zaznaczał, że brakuje dowodów bezpośrednich popełnionego przestępstwa. Sąd opierał się na poszlakach, w tym przede wszystkim na zeznaniach interweniujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy policji. Wojciech K. zasłaniał się niepamięcią co do faktu zdarzenia, a sama poszkodowana odmówiła składania zeznań.

Genezą tragicznego zdarzenia miała być trudna sytuacja rodzinna. Samotnie wychowujący córkę ojciec nie radził sobie z 14-latką, która sprawiała bardzo poważne problemy wychowawcze. Z domowej awantury zamiar oskarżonego przerodził się w chęć zabójstwa - przestał nad sobą panować. W ocenie sądu Wojciech K. dobrowolnie odstąpił od realizacji tego przestępstwa, a jego zamiar był chwilowy. W związku z tym sąd nie był uprawniony do wymierzenia kary za usiłowanie zabójstwa. Wyrok nie jest prawomocny.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- A co jak wyjdzie?
Teraz tylko czekać jak po roku wyjdzie i dokończy dzieła
autor:~Robert

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


AZS | 05.02.2019
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
"Obóz przetrwania" w Szklarskiej Porębie

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: