Login:
Hasło:
Wiadomości
Wysokie zwycięstwo Wigier
Wysokie zwycięstwo WigierPierwsze zwycięstwo w 2019 roku odnieśli piłkarze suwalskich Wigier. Podopieczni Ariela Jakubowskiego w swoim trzecim sparingu pokonali pierwszoligowy zespół z Litwy Vytis Wilno 6:1.

Pierwsze dwa mecze kontrolne w wykonaniu Wigier kończyły się bezbramkowymi remisami. W środę (30.01.19) podczas spotkania rozgrywanego w hali w Mariampolu, biało-niebiescy przełamali niemoc strzelecką i odnieśli wysokie zwycięstwo. Drużyna z Suwałk bardzo dobrze prezentowała się na boisku i często gościła pod bramką rywali. Strzelanie rozpoczął w 31 minucie meczu Filip Karbowy. W pierwszej połowie do bramki rywali trafiali jeszcze Paweł Olszewski oraz dwukrotnie Sebastian Bergier. W drugiej połowie dwie bramki dołożył Bartosz Bida. Honorowe trafienie litewski pierwszoligowiec zdobył po godzinie gry. Wynik meczu mógł być jeszcze wyższy, jednak Karol Mackiewicz nie wykorzystał rzutu karnego.

Do Mariampola trener Wigier Ariel Jakubowski zabrał 21 zawodników, w tym pięciu piłkarzy pozyskanych w zimowym okienku transferowym oraz bramkarza, który przebywa w klubie na testach. Na boisku zaprezentował się między innymi najnowszy nabytek suwalskiego zespołu, Hiszpan Ivan Tormos. Ofensywny pomocnik związał się z klubem półtorarocznym kontraktem. Ivan Tormos jest wychowankiem Valencji. Ostatnio występował w czwartoligowej hiszpańskiej drużynie CD Olímpic de Xativa.

Kolejne spotkanie Wigry Suwałki rozegrają w najbliższą sobotę (02.02), a ich rywalem będzie litewski Żalgiris Kowno.