suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Wielka suwalska WTOOPA
Wielka suwalska WTOOPAKilkanaście zespołów z Polski i Suwałk, dwanaście spektakli, prestiżowi goście - Stanisław Tym i prof. Andrzej Strumiłło, a także warsztaty, i rozmowy o teatrze. Takie będą XIII Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA 2019, które rozpoczynają się w Suwalskim Ośrodku Kultury już w czwartek i potrwają do niedzieli.

Jako pierwsi, jeszcze przed uroczystym otwarciem, pokażą się gospodarze, czyli grupy teatralne działające w Suwalskim Ośrodku Kultury: Teatr Form Czarno-Białych PLAMA z „Siostrzyczko, bardzo mi Ciebie brat" i Teatr Mikrus z „Byle do weekendu". Fabrykę Monodramów, która pokaże dwa spektakle: „Nie dla żartu" i „Małgorzata" oraz Teatr Lustro z premierowym „Ko-Ko-Ko" zobaczymy w piątek i sobotę, wśród gości suwalskiej WTOOPY z Polski. W Suwałkach zaprezentują się Teatr Aktywny z Łomży, Teatr Fundamentum ze Zduńskiej Woli, Teatr Domorosły z Białegostoku, Teatr Kaprys z Łap, Teatr Scena Główna Handlowa z Warszawy i Teatr Zaraz Wracam ze Zduńskiej Woli. W Spotkaniach biorą udział również Teatr Face to Face ze Zduńskiej Woli i Teatr Hakunamatata z Lidzbarka Warmińskiego.
 
Gościem Specjalnym suwalskiej imprezy będzie m.in. Stanisław Tym, znany aktor, satyryk, scenarzysta i komediopisarz, który weźmie udział w uroczystym otwarciu Spotkań w czwartek, 31 stycznia o godz. 18.30, na Sali im. Andrzeja Wajdy. Wstęp wolny. Drugim Gościem WTOOPY będzie profesor Andrzej Strumiłło, artysta wyjątkowy dla budowania kultury województwa podlaskiego, obaj zamieszkali na Suwalszczyźnie, który spotka się z uczestnikami Spotkań w swojej suwalskiej galerii.
 
WTOOPA promuje teatralny ruch amatorski młodych, a jej celem jest rozwijanie pasji, jaką dla uczestników i widzów jest teatr. Dlatego Spotkania nie mają formuły konkursowej, dużo uwagi poświęcając spektaklom prezentowanym przez uczestniczące w Spotkaniach młodzieżowe i studenckie zespoły teatralne z całej Polski. 

Drugie oblicze WTOOPY to intensywne warsztaty prowadzone przez ludzi młodych, ale już znanych w świecie teatru, w tym twórców pochodzących z Suwałk. Warsztaty dla uczestników poprowadzą: Grzegorz Sierzputowski, który gościł w Suwałkach jesienią ubiegłego roku ze spektaklem „Album Karla Hoeckera", pokazywanym w ramach Programu Teatr Polska, Agata Włodarczyk-Bucharowska, Paweł Urbanowicz, Michał Stachowski, Anna Szafranowska i Paulina Nowicka.

Patronat Honorowy nad suwalską edycją WTOOPY objął Prezydent Miasta Suwałki Czesław Renkiewicz. Partnerami XIII Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA 2019 są PPMD KRUSZBET S.A. i Drukarnia XPRESSION. Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Suwałki. 

Patronem medialnym wydarzenia jest portal suwalki.info.Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 28.01.2019Ogłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: