suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Cztery suwalskie szkoły w XXI rankingu "Perspektyw"
Cztery suwalskie szkoły w XXI rankingu W rankingu szkół I LO w Suwałkach uplasowało się na 158. pozycji. Chociaż wynik jest gorszy niż przed rokiem, wciąż jest to najwyżej notowana szkoła w mieście. Spadek odnotowało również III i VII LO w szkołach technicznych jedynym reprezentantem jest Technikum nr 4, które zajęło 391 miejsce.

Miesięcznik "Perspektywy" opublikował już po raz 21. rankingi najlepszych średnich szkół w Polsce z podziałem na licea i technika. W rankingu 2019 analizowano wyniki 2126 liceów ogólnokształcących oraz 1731 techników. Opublikowano wykaz 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników. - Głównym kryterium w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matur, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz - w przypadku techników - z wynikami egzaminów zawodowych, daje to zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. Kryteria te zostały uwzględnione w rankingu z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły - argumentują organizatorzy.

Niezmiennie wśród suwalskich szkół na czele znajduję się I LO, które w rankingu zajęło 158. miejsce i jest to spadek w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy to zajmowało 154. miejsce. III LO im. Alfreda Lityńskiego w rankingu głównym zajęło 360 miejsce. VII Liceum Ogólnokształcące z Oddz. Dwuj. zajęło 591. miejsce, a II LO im. gen. Zygmunta Podhorskiego 719. miejsce. W rankingu szkół technicznych, z suwalskich szkół znalazło się Technikum nr 4.

W rankingu wojewódzkim I LO tak jak w poprzednim roku zajęło 5. miejsce, natomiast na 7. miejscu w rankingu techników znalazło się Technikum nr 4. Na 14. miejscu uplasowało się III LO im. Alfreda Lityńskiego, a VII Liceum Ogólnokształcące z Oddz. Dwuj. wyprzedziło II LO im. Zygmunta Pdhorskiego zajmując 17. miejsce. II LO przypadło ostanie 25. miejsce w rankingu wojewódzkim.

Źródło: http://www.perspektywy.pl

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Coś tu nie gra
Czyżby w naszym województwie było tylko 25 szkół ponadgimnazjalnych?
autor:~Klaudia
- Jest coraz gorzej
Polityka zamiast nauki
autor:~Jasio
- Głupota
publikowac ranking, ktory ma błędy. Byl artykuł na temat wiarygodnosci rankingu Perspektyw. Jeden z nauczycieli przeswietlil tabele i ...
autor:~stupid

wszystkie komentarze »


Nieruchomości - Puńsk
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 11.01.2019
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: