suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Nowe autobusy na ulicach Suwałk
Nowe autobusy na ulicach SuwałkWładze Suwałk przymierzają się do zakupu nowych autobusów komunikacji miejskiej. W planach jest między innymi wymiana taboru na pojazdy napędzane gazem oraz zakup nowych tablic elektronicznych umieszczonych na przystankach. Powstanie także nowoczesna stacja roweru miejskiego.

Do 31 stycznia zostanie złożony wniosek o dofinansowanie wymiany taboru autobusów komunikacji miejskiej z środków pochodzących z funduszy europejskich. Plan zakłada wymianę autobusów na pojazdy napędzane gazem CNG oraz zakup nowych tablic elektronicznych, które będą umieszczone na przystankach.

Przygotowany projekt będzie złożony w ramach Konkursu: Oś Priorytetowa V. Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 5.4 Strategie niskoemisyjne, Poddziałanie 5.4.1 Strategie niskoemisyjne z wyłączeniem BOF. Jak powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, planowany jest zakup kilkunastu autobusów niskoemisyjnych napędzanych gazem. W dalszym ciągu trwają analizy finansowe poziomu dofinansowania, po których podejmiemy decyzję ile jednostek taboru zostanie objętych projektem. - Autobusy będą wyposażone w dynamiczny system informacji pasażerskiej, a ponadto zostaną zainstalowane dodatkowe tablice elektroniczne na przystankach - dodaje prezydent.

W ramach projektu powstanie też system roweru miejskiego. W planach jest rozmieszczenie 11 stacji na terenie miasta i zakup ponad 100 rowerów. Pod uwagę brane jest wdrożenie roweru miejskiego najnowszej generacji, gdzie nie ma konieczności budowy tradycyjnych stacji i ograniczenie wydatków związanych z inwestycjami w infrastrukturę.

Dodatkowo projekt zakłada inwestycje w infrastrukturę obsługi transportu publicznego tj. drogę rowerową na ul. Daszyńskiego, przystanek autobusowy i zatokę autobusową. Ostateczna wartość projektu nie jest jeszcze znana. Szacuje się, że będzie to kwota około 30 mln zł.

Źródło: UM Suwałki

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- ******
Tobie i tak nie będzie taniej jeździć zaoszczędzone pieniądze pójdą w odpowiednie kieszenie na pewno nie w podwyżki dla kierowców pgk.
autor:~kongo
- o może i bedzie taniej jezdzic
o moze cos z tego cng bedzie taniej niz na rope
autor:~piter

wszystkie komentarze »


Nieruchomości - Puńsk
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 04.01.2019
ATRAKCYJNE DOMY
Dom z lokalem usługowym w Puńsku

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: