suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Znaczące podwyżki już wkrótce
Znaczące podwyżki już wkrótce Koniec roku to nie tylko bilans dokonań i podsumowanie wyznaczonych sobie celów. To także spekulacje nad podwyżkami jakie czekają nas w nowym roku. Jak się okazuje będzie ich niemało. Na wzrost cen jakich produktów i usług będziemy musieli się przygotować?

Chociaż mówi się o tym od kilku miesięcy, nadal nie wiadomo co z zapowiadanymi podwyżkami cen prądu, które wydają się być najdotkliwsze, ponieważ uderzą w wiele sektorów gospodarki i odbiją się z pewnością na każdym z nas. Przykład mogą stanowić podwyżki cen wody i odprowadzania ścieków. Energia elektryczna stanowi bowiem blisko 30% całkowitej ceny dostarczania wody. Wzrosną także opłaty za gaz. Nowa taryfa podwyższa ceny surowca o 5,9%, co w rezultacie ma przełożyć się na rachunki średnio o 3,6% miesięcznie.

Ze względu na wprowadzoną opłatę emisyjną może być również drożej na stacjach paliw. Przewidywany wzrost cen to około 8 groszy na litrze, jednak według zapewnień, koszta te mają ponieść spółki państwowe.

Podwyżki nie unikną również miłośnicy piwa. W nowym roku smakosze tego trunku będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni. Powodem prawdopodobnego podniesienia cen jest susza, która dotknęła uprawy jęczmienia w Kandzie, która jest głównym dostawcą kluczowego składnika, zwłaszcza dla browarów rzemieślniczych, wykorzystujących nawet do pięciu razy więcej słodu jęczmiennego niż inne zakłady produkcyjne.

Wzrosną również ceny podstawowych produktów spożywczych takich jak: chleb, owoce i warzywa, mięso. Wszystko to za sprawą suszy, która w znaczący sposób obniżyła plony. Powinniśmy przygotować się również na wzrost cen niektórych wyrobów medycznych.

Podwyżki w przyszłym roku doczekają się również emeryci i renciści. Planowany jest bowiem nowy system waloryzowania emerytur i rent z zagwarantowaną kwotą podwyżki wynoszącą 70 zł brutto. Do 2250 zł wzrośnie minimalna pensja, a stawka godzinna wynosić będzie 14,70 brutto.

Źródło: businessinsider.com.pl

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- podwyżka
Już kiedyś podwyższyli rachunek za gaz bo jest zła sytuacja w Libii...Było tak?Było.
autor:~Tomasz
- Podwyżki
Susza w Kanadzie - podwyżki cen piwa. Susza w Polsce - podwyżki wynagrodzeń, podwyżki emerytur, podwyżki cen chleba i art. spożywczych....
autor:~Apel
- po co
miałem coś napisać ale po co mądremu nie trzeba a głupi i tak nie zrozumie
autor:~Marek

wszystkie komentarze »


Nieruchomości - Puńsk
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 27.12.2018
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
obóz w Karpaczu "dla aktywnych"

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: